Asistenční bydlení versus bydlení v domě s pečovatelskou službou

21.12.12

Asistenční bydlení a pečovatelské domy jsou dva pojmy často používají zaměnitelně, ale to je omyl. Tyto dva jsou vlastně velmi odlišný, a kandidát pro jednoho není kandidátem pro druhé. Níže jsou uvedeny některé rozdíly mezi těmito dvěma.

Asistenční bydlení versus bydlení v domě s pečovatelskou službou

Assisted Living Vybavení:

 • Jednotlivci v asistované žití jsou nezávislé a mohou obvykle dostat přes většinu dne sami. Oni jen potřebují obecný pomoc s denními aktivitami, jako je koupání, oblékání, péče a příprava jídla.
 • Kandidáti ještě nyní sociální činnosti s jinými lidmi a autonomní rozhodnutí o jejich den. Někdo, kdo patří do asistované obývacím zařízení by být vyloženě mizerně v domově s pečovatelskou službou.
 • Tyto živé zařízení vyžadují omezena na žádnou lékařskou péči. Ideální asistované bydlení zařízení kandidát by být v dobrém zdravotním stavu a to jak psychicky, tak fyzicky.
 • Tato zařízení se zaměřují na osobní soukromí a soběstačnosti víc než domově s pečovatelskou službou. Obyvatelé jsou schopni udržet svou nezávislost v bezpečnější prostředí.
 • Tyto zařízení nabízejí svým klientům komfortní byt, který je luxusní a komfortní. Stravování a starání se o domácnost jsou k dispozici.
 • Assisted Living zařízení nabízejí zralí dospělí alternativu s maximální opatrností, v případě potřeby, a by raději řídit svůj velký dům už.

Domy s pečovatelskou službou:

 • Ti v domech s pečovatelskou službou potřebují mnohem více péče. Oni obvykle vyžadují 24-hodinová zdravotní dohled a obecně nejsou v dobrém zdravotním stavu. Domy s pečovatelskou službou jsou vybavena k manipulaci s pacienty, kteří nejsou mentálně nebo fyzicky dobře.
 • dům s pečovatelskou službou pacienti potřebují pomoc s mnohem více než tři nebo více denních úkolů - jako je chůze nebo tlačen do invalidních vozíků, stravování, a pravidelných lékařských testů.
 • dům s pečovatelskou službou je místo pro někoho, kdo je schopen být v domácí péči, ale není kandidátem pro nemocniční péči. I když jsou některé domy s pečovatelskou službou nastavit jako nemocnice, aby splňují státní požadavky.
 • pečovatelské domy také rehabilitaci, aby pomohl lidem získat zpět svou nezávislost po vážném zdravotním problémem, tj. zdvih nebo pokles.
 • Podobně nemocnic, domů s pečovatelskou službou mají pacienti malý k žádné soukromí a docela často sdílejí pokojů.
 • dům s pečovatelskou službou klienti jsou vnímány jako pacienti, nikoliv klientů. Jsou tam pouze za účelem dostat dobře. Pokud vy nebo vaši rodiče, je dobře, že dům s pečovatelskou službou není ideální místo. Možná byste se měli vyšetřovat Assisted Living zařízení ve vašem okolí.

Partneři

Reklama - odkazy

Investiční zlato

Investujte do zlata prostřednictvím společnosti BESSERGOLD se sídlem v Praze. Využijte průběžně aktualizované ceny investičního zlata.


Vyplatí se stěhovat do Prahy?

Přemýšlíte o tom, zda se vyplatí stěhovat do Prahy?


AZ-Kuchyně - Truhlářství, podlahářství


Shopni si - dekorace do bytu


Lité betonové podlahy

Podlahy od nás jsou zárukou nejvyšší kvality za nízkou cenu.


 

Originální kancelářský nábytek

Sháníte kvalitní a designové vybavení kanceláří? Vyzkoušejte kancelářský nábytek od společnosti ELAN interior, která udává světové trendy.


Náhradní plnění spolehlivě

Vyberte si včas svého dodavatele služeb pro náhradní plnění povinného podílu zaměstnávání OZP. Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE Vám pomůže v plném rozsahu.


Lipno - turistika, sport, ubytování, fotogalerie, počasí, mapy - dovolená na Lipně


Vestavěné skříně Komandor

Úsporné a stylové řešení do vašeho bytu nabízí vestavěné skříně Komandor.


Vestavěné skříně Praha

Výroba vestavěné skříně Praha na profesionální úrovni s širokou paletou barev a dekorů.


Pult centrální ochrany

Efektivní zabezpečovací systém od D.I.SEVEN, využijte PCO od profesionálů v oboru. Celý proces PCO si u nás můžete objednat na klíč a nemusíte se tak o nic starat.


rekonstrukce panelových domů


Přírodní a originální vzhled vašich chodníků zajistí vymývaný beton Granisol.


Vestavěné skříně na míru vyřeší problém v každém atypickém interiéru.


Provádíme stěhování kanceláří, obchodních prostorů, kancelářských budov i výrobních závodů.