Dřevostavba šetří peníze

Rozhodli jste se svůj budoucí domov vystavět ze dřeva? Gratulujeme ke skvělému rozhodnutí. Pokud stále váháte, zda zvolit pro svůj rodinný domek klasické zdivo nebo dřevo, přečtěte si náš článek. Třeba vám pomůže se rozhodnout.

Konec mýtů

Ve společnosti stále panuje částečná skepse vůči stavbám ze dřeva. Mnoho lidí má pocit, že tento tradiční materiál je již překonaný a nemá nám co nabídnout.

Další důvod, kvůli kterému se lidé dřevostavbám zbytečně vyhýbají, je strach z požárů. Podle oslovených hasičských expertů jsou obavy liché. Dřevo sice samozřejmě hoří, ale dřevěné nemovitosti se v případě požáru hasí lépe, než stavby s železnou konstrukcí. Dřevo ohoří, zuhelnatí a zbrzdí další postup požáru.

Úspora i lepší vzduch

Proč tedy zvolit pro vaši nemovitost právě dřevo? Zděný dům a dřevostavba vyjdou, co se počáteční investice týče, zhruba na stejno. Svou finanční úspornost ale dřevostavba ukáže až při provozu. Díky přirozeným izolačním vlastnostem dřeva, ušetříte značnou část nákladů na vytápění.

Přečtěte si:  Koupě nemovitosti v aukci – jak se vyhnout chybám

Další velkou výhodou je příjemné mikroklima, které „živé“ dřevo v prostoru nemovitosti vytváří. Rozdíl ve vzduchu je podle majitelů dřevostaveb opravdu výrazný.

Montované domy

Na trhu najdete i reality takřka „v krabici“. Jde o takzvané montované domy, které mají často formu dřevostaveb. Na pozemek vám dovezou předem vyrobené díly domu, které se namístě jenom složí. Obrovskou výhodou je rychlost, se kterou stavba probíhá. Díky tomu, že panely, ze kterých je dům složen se vyrábí ve velkém, jsou i levnější, než reality na zakázku.

Na co si dát pozor?

Dřevo ale nepřináší jen slasti. Připravte se na to, že životnost dřevěné montované nemovitosti se pohybuju okolo 100 let. Také počítejte s tím, že dřevo pracuje. Pokud tedy máte čerstvě postavenou roubenku, může se stát, že si postupem času budou některé díly do sebe „sedat“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *