Inteligentní domácnost: Co to je a jak s ní můžete měsíčně ušetřit?

V posledních letech se čím dál tím více skloňuje název inteligentní domácnost, která však již není dostupná pouze movitějším majitelům domů. Naopak si ji může v současnosti dovolit téměř každý, a ještě s ní i měsíčně ušetřit nemalé částky.

Co je to inteligentní domácnost?

Dnešní doba je plná různých technologií, se kterými přicházíme do styku dennodenně, a to i v našem domě. Kromě chytrých spotřebičů se můžeme setkat i s termostaty, světly či roletami. Ty můžeme ovládat i třeba pomocí našeho mobilního telefonu. V praxi tedy stačí jen pár kliků a nemusíme se dál o nic starat. Tomuto novému trendu se postupně začalo říkat inteligentní domácnost, která zaštiťuje všechny technologické vychytávky usnadňují nám každý den život.

Jak inteligentní domácnost funguje?

Inteligentní domácnost může mít různé podoby, přičemž záleží i na tom, jak moc chcete, aby byl váš dům závislý na elektrické energii a internetu. Prvním řešením je zakomponování různých prvků přímo při stavbě domu, kdy se můžete rozhodnout, že budete pomocí mobilní aplikace řídit prakticky celou domácnost. Druhou možností je pořízení chytrých spotřebičů a zařízení, se kterými můžete postupně začít inteligentní domácnost stavět. Jelikož jsou pořizovací náklady poměrně vysoké, vyplatí se nespěchat.

Přečtěte si:  Dešťová voda - zdroj za který se neplatí!

Jak můžete s inteligentní domácností ušetřit?

S inteligentní domácností můžete navíc ušetřit i nemalé částky. Všichni šetřílci určitě ocení možnost pořídit si osvětlení, které se po čase samo vypne, čímž se vyhnete nepříjemnému káraní svých dětí, které zapomínají zhasínat například v koupelně. Nejvyužívanější jsou však elektrické zásuvky. Ty si poradí i s takzvaným stand-by režimem. S ním totiž spotřebiče požírají elektrickou energii i v případě, že jsou zrovna vypnuté. Běžně je tak nutné spotřebiče vytáhnout za zásuvky. Tomu se vyhnete s elektrickými zásuvkami, které samy spotřebičům zamezí využívat elektřinu, když je zrovna nepoužíváte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *