Detektory se postarají o vaši větší bezpečnost. Existuje jich víc, než si myslíte

Ani domov není místem, kterému by se vyhýbaly nejrůznější škodní události a rizika. A mnohdy může jít i o zdraví, a to především proto, že tam, kde se cítíme bezpečně, jednoduše vznik problému neočekáváme.

Detektory se mohu stát součástí tzv. chytré domácnosti, která umí mnohem víc, než nás jen zachránit před možnými riziky. Obvykle bývá jako první v této souvislosti zmiňován detektor kouře. A co vlastně všechno umí?

Na oheň nemusí upozornit jen alarm

Někteří lidé si myslí, že je pro ně taková vymoženost zcela zbytečná, protože přece v domácnosti nijak nemanipulují s otevřeným ohněm ani nic podobného. Ovšem nemusí to být tak docela pravda. Požár totiž může vzniknout například i při zkratu a vy tak najednou zjistíte, že vám hoří kupříkladu digitální panel na myčce. A od něj samozřejmě snadno chytne linka nebo jiné hořlavé předměty.

Přečtěte si:  Likvidace tesaříka: Co musíte udělat pro ochranu svého dřevěného majetku?

Ovšem i kdyby se požár omezil jen na malé ohnisko, vyprodukuje tolik kouře, že se můžete s většinou vybavení kuchyně rázem rozloučit. Ovšem detektor takto velkým škodám zamezí, a to i v době vaší nepřítomnosti. Lze ho totiž snadno napojit například na záchranné složky, takže k požáru ihned zavolá hasiče. Jde tedy o mnohem účinnější ochranu. Než jakou představuje běžný alarm.

Ochraňte své zdraví i zdraví vaší rodiny

Pokud máte doma plynové topení nebo spotřebiče, mohl by se vám také hodit detektor plynu. Jeho instalace není těžká a na nebezpečí vás upozorní ještě před tím, než plyn ucítíte.

Ještě větší pomocník je v tomto ohledu detektor CO2, protože oxid uhelnatý nijak cítit není, ale přesto vás dokáže v krátké době usmrtit. Ale stejně užitečný může být i detektor úniku vody, který ochrání vaši koupelnu nebo kuchyni před vyplavením. Chcete se o těchto užitečných pomocnících dozvědět víc? Jděte na stránky rádce od Eon.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *