Jak sehnat levný pronájem?

Potřebujete opravdu levně bydlet a je vám dost jedno kde a jak? Máme pro vás zajímavých 5 tipů, jak si obstarat levný pronájem nemovitosti. Sehnat nájem v hlavním městě můžete už od zhruba 3500 Kč. Ti neodvážnější dokonce můžou bydlet i zadarmo.

Squatuj!

Varianta pro drsňáky – nastěhujte se do squatu. Ačkoliv se to nezdá, pořád je v Praze pár nemovitostí, které obývá někdo jiný, než komu patří. Musíte být ale společenský typ, abyste do komunity squatu zapadli. Snížit budete muset také své nároky na hygienu.

Existuje ještě jedna legální cesta. V nabídce najdete i totálně vybydlené reality, které si můžete za mrzký peníz pronajmout a vlastními silami uvést do obyvatelného stavu. Ovšem pozor, nemáte pražádnou jistotu, že peníze, které do nemovitosti investujete, se vám jakkoliv vrátí.

Bydlení za protislužbu

V poslední době se množí inzeráty, ve kterých muži rozličného věku nabízejí pohledným dívkám nájem za symbolickou částku a sex. Anebo třeba ne sex, ale za úklid a vaření. Tuto cestu rozhodně nemůžeme doporučit. Dívkám, které se rozhodnou se na tyto nabídky reagovat, doporučujeme nejvyšší obezřetnost.

Přečtěte si:  Likvidace tesaříka: Co musíte udělat pro ochranu svého dřevěného majetku?

Samozřejmě jsou případy, ve kterých toto soužití může fungovat ke spokojenosti obou. Častěji ovšem dívky brzy prchají v těžké deziluzi.

Suterén nebo nebytový prostor

Levnější jsou nemovitosti, jejichž primárním účelem není bydlení. Různé sklepní prostory, suterény, sklady, nebo předělané kanceláře si můžete pronajmout opravdu za hubičku. Připravte se ovšem na takové komplikace, jako je hlučnost a prašnost z ulice, plíseň a podobně. Levnější jsou i reality situované v přízemí.

Spolubydlící

Mnohem levněji vyjde pronájem velké nemovitosti, kde se o náklady dělí víc lidí, než garsonky pro jednoho. Byt 3+1, ve kterém žijí třeba čtyři lidé je vůbec nejlevnější a nejpohodlnější variantou bydlení. Vyžaduje to ovšem od všech zúčastněných velkou dávku tolerance v rámci každodenní reality spolubydlení.

Kolej

Pronájem pokoje na koleji můžete získat, i pokud nejste student. Zjistěte si ve svém městě, jak jsou na tom koleje s kapacitou. Výhodné a skromné bydlení na koleji často využívají cizinci pracující v Čechách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *