Oprava oken na novou sezónu: Jak na to a na co byste určitě neměli zapomenout?

Nová sezóna je tady a s ní méně populární povinnosti, jako je oprava a příprava oken. Jedině tak se však můžete vyhnout zbytečnému mrhání teplem či vysokým účtům za elektřinu při používání klimatizace. Kvalitní okna vám totiž mohou vykouzlit uvnitř domu perfektní podmínky, aniž byste museli navyšovat náklady u už tak drahých energií.

Základem je správné seřízení oken

V první řadě byste se vždy měli zaměřit na seřízení oken, které je v tomto případě klíčové. Špatně seřízená okna netěsní a tím pádem vypouští teplo ven i dovnitř. Dobře se tedy cítit nebudete nejen v zimě, ale i v létě. Seřízení oken je navíc velmi jednoduché a ve většině případů ho doma zvládnete sami.

Problém může být i v těsnění do oken, které je třeba kontrolovat zejména u dřevěných oken, která není možné seřídit. Mnohem častěji se objevují různé nešvary, které přispívají k růstu nákladů a zatěžování už tak napjatého rodinného rozpočtu. V tomto ohledu se vyplatí zaměřit i na žaluzie do oken, které jsou nejen praktické, ale dokážou také velmi pomoci po stránce těsnění či zvukotěsnosti.

Přečtěte si:  I malé prostory mohou být prostorné – pořiďte do nich posuvné dveře

Větší opravy nechte na profesionálech

Pokud se neřadíte mezi opravdu zkušené řemeslníky a nechcete si zbytečně přidělávat výdaje navíc, bude lepší, když si k větším opravám přizvete na pomoc profesionály. Ty mají opravy oken již v malíku a ví. jaký postup je třeba použít, tak aby okno nepřišlo k ještě větší újmě.

Pomoci vám může i česká firma Správa oken, která se opravou oken zabývá již několik let. V nabídce svých služeb má vše od seřízení oken až po výměnu skel. Jejím mottem je právě profesionalita a kvalita, kterou poskytuje všem svým klientům. Jako jedna z mála firem má navíc přístup k těm nejkvalitnějším materiálům, a to i těm méně dostupným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *