5 důvodů, proč si pořídit litou podlahu – jaké nabízí výhody oproti klasickému betonu?

Pokud se připravujete na realizaci či rekonstrukci podlahy, pravděpodobně se rozhodnete vsadit na klasiku v podobě betonu. K němu však existuje mnohem efektivnější alternativa, a to litá podlaha, jež překvapivě nabízí celou řadu výhod. Níže jsme si tedy pro vás připravili hned pět důvodů, proč byste si měli pořídit litou podlahu.

1. Podlahu můžete hned používat

Na rozdíl od klasického betonu, můžete anhydritové podlahy začít používat do pár hodin. Kompletní zatížení je však možné až po čtyřech dnech – počet dnů se může lišit v návaznosti na velikost plochy.

2. Skvěle vede teplo

Lité podlahy nabízí mnohem lepší vodivost, díky čemuž jsou ideální pro podlahové topení. Teplo je následně rovnoměrně rozváděno po místnosti a není, jakkoliv tlumeno. Pokud tedy již dopředu víte, že si budete chtít nechat zabudovat podlahové topení, raději rovnou zvolte litou podlahu.

Přečtěte si:  Život na Žižkově dnes láká nejen mladé rodiny

3. Nenáročná údržba

U betonových podlah je zvykem, že po jejich realizaci čeká na majitele dlouhý úklid, který často působí jako nesplnitelný úkol. Beton vytváří spoustu prachu, jež lze zcela uklidit jen s velkými obtížemi. S litými podlahami tento problém zcela odpadá, a naopak nabízí snadný úklid a údržbu.

4. Žádné praskliny a poškození

Při přípravě betonové podlahy je třeba hledět na celou řadu faktorů, které ji mohou negativně ovlivnit a způsobit při zasychání například nechtěné praskliny. Takové nebezpeční naopak neohrozí u litých podlah, u nichž se už při realizaci vytváří hladký a jemný povrch.

5. Jednoduchá a rychlá realizace

Posledním a nejdůležitějším důvodem je nepochybně jednoduchost a rychlost realizace lité podlahy. Pokud si najmete opravdu profesionální firmu, může být vše hotovo do jednoho dne – samozřejmě záleží na velikosti dané plochy.

Kvalitní a rychlou práci vám dokáže zajistit i česká firma Anhypodhaly, jež zajistí vše od tvorby cenové nabídky zdarma a poradenství až po konečné vylití podlahy. Své služby vám přitom dokáže poskytnout kdekoliv po celé ČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *