Dveřní kování a kliky dolaďují interiér prostorů

Při zařizování vašeho bytu byste neměli zapomínat na doladění dveřního kování. Je to neodmyslitelná součást každého interiéru a jeden z doplňků, kterého se v bytě dotýkáte nejčastěji. Proto byste měli myslet nejen na tvar a design dveřní kliky, ale i materiál, ze které je vyrobena.

Materiály dveřního kování

V současnosti je nejprodávanějším materiálem nerez. Ten zaručuje povrchu kování dlouhověkost a stálost.

Pokud je vaším hlavní kritériem cena, sáhnete pravděpodobně po hliníkovém kování. Jeho povrch, ale může být jednoduše poškrábán a nedoporučuje se proto montovat na dveře, u kterých předpokládáme vysokou frekvenci používání.

Pokud chcete vybavit starší dveře novým kováním například na chalupě, určitě si dnes již bez problému vyberete z nabídky kovaného kování, které je dnes již běžnou součástí sortimentu každého prodejce kování ke dveřím. Jeho cena může být až několikanásobně vyšší oproti ostatním materiálům – jedná se často téměř o umělecké dílo. Na rozdíl od předchozích dvou materiálů je téměř výhradně povrchová úprava těchto klik v černé barvě a vzhledem ke svému specifickému designu se určitě nehodí do každého interiéru.

Přečtěte si:  Ušetřili jste dostatek peněz na rekonstrukci bytu? Víme, kde a jak začít

Důležité je si také uvědomit, jak budete kliku vnímat v ruce. Luxusní kliky na dveře zpravidla působí bytelnějším dojmem a je celkově těžší. V této kategorii nenalezneme kliky z hliníku nebo jeho slitin.

Nejlevnější dveřní kování je pak z umělé hmoty

Velmi elegantně působí kliky ke dveřím mosazné. Nejčastěji je ve svém přirozené zlatavé barvě. Často se také setkáte s matným niklem, který se výborně hodí do moderních interiéru nebo broušeným chromem. Tyto povrchové úpravy dveřního kování jsou většinou na objednávku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *