Dřevo v oblasti zahradního nábytku nikdy nezestárne

Dřevo jako materiál je v oblasti výroby zahradního nábytku opravdu nestárnoucí. Dřevěný nábytek se hodí k doplnění prakticky jakéhokoliv stylu a vedle s ním nešlápnete ani v případě terasy či kryté zimní zahradyJaké trendy velí v současné době dřevěnému nábytku a proč bychom jej neměli i přes nutnost údržby zatracovat?

Dřevo nejen pro konzervativce

Dřevěný zahradní nábytek se hodí všude tam, kde majitel terasy nebo zahrady nechce experimentovat a vsází na klasický vzhled. Obvykle mu nevadí ani drobná údržba, kterou dřevo vyžaduje, v podobě občasného přebroušení či přejetí kartáčem a konzervačního nátěru. Ten stačí dřevěnému zahradnímu nábytku dopřát obvykle jednou ročně a jeho životnost tak prodloužíte klidně o několik let. Venkovní nábytek z běžného dřeva, například ze smrku či z borovice i při pravidelné péči přesto nevydrží tak dlouho jako nábytek z tropického dřeva, které se v poslední době stává v této oblasti trendem. Tropické dřevo má navíc tu výhodu, že jej není nutné ošetřovat nátěrem a přesto vydrží. Jeho vzhled ale získá našedlou patinu, která někomu může dokonce připadat atraktivní. Chcete-li ale, aby si zachovalo původní nahnědlý odstín, je potřeba k pravidelným každoročním nátěrům přistoupit.

Přečtěte si:  Jak vybrat tu správnou matraci pro pohodlný spánek

Exotické dřevo nechte klidně pod širým nebem

Venkovní nábytek z běžného dřeva je i po nátěru lepší používat pod střechou. Zato dřevo exotické zvládne klidně i horší podmínky. Nevadí mu střídání deště a větru a žádná zásadní újma mu přitom nehrozí. Chcete-li mu přece jen dopřát trochu luxusu, můžete jej na zimu anebo před deštěm chránit ochrannými obaly, které zamezí přímému kontaktu s okolními podmínkami v době jeho nepoužívání.

Kombinace několika druhů dřev pro neobvyklý vzhled

Nedokážete-li se rozhodnout, zda svoji zahradu vybavit nábytkem z klasického nebo exotického dřeva, klidně oba druhy nakombinujte. Z exotického dřeva si pořiďte například židle a stůl a z klasického dřeva k nim můžete přidat třeba květináče pro pěstování bylinek nebo květin. Tuzemská dřeva jsou o něco levnější a vzhledem k jejich vlastnostem si je můžete barevně přizpůsobit na míru. Pořídíte-li si ovšem nábytek a vybavení v přírodním vzhledu bez povrchové úpravy. Tato varianta bývá ostatně i nejlevnější a snadno si ji přizpůsobíte svým potřebám.

Garden Table Garden Chair Garden - emkanicepic / Pixabay
Dřevo v oblasti zahradního nábytku nikdy nezestárne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *