Invertorová svářečka – jakou koupit, aby měla vše potřebné?

Invertorová svářečka patří mezi velmi komplexní zařízení. Je po všech stránkách mnohem pokročilejší, než známější a obvykle častěji používaná  transformátorová svářečka. A i když vás může odradit trochu vyšší cena, výhody rychle převáží.

Mezi hlavní výhody jistě patří to, že invertorová svářečka  dokáže skvěle pracovat i s méně kvalitními elektrodami. Není totiž nijak přehnaně citlivá na náhlý na pokles napětí. Právě proto ji rádi používají profesionálové i amatéři. A jakou svářečku vybrat a na co při nákupu myslet?

Prvním specifikem je proud

Všeobecně platí, že čím „silnější“ svářečku si pořídíte, tím náročnější materiály můžete svařovat. Základní rozdělení vypadá takto:

160 A – proud, určený téměř výhradně pro mírné úhly a malé spoje, a to především u předmětů z drátu. S většími úkoly si tyto svářečky jen těžko poradí. Ale lze je sehnat i v kompaktních modelech, jako je například Pantermax TIG222DC.

Přečtěte si:  Jak vybrat tu správnou matraci pro pohodlný spánek

250 A – patří mezi klasické modely. Tato proudová intenzita obstará drtivou většinu prací, nutných při tvoření  konstrukcí a dalších činnostech.

Nad 250 A – tyto invertorové svařovací stroje jsou vhodné především pro profesionální použití. Pro kutily se spíše nehodí. Doporučujeme vybírat ty značkové, například od značky Pantermax.

Když je ve hře estetika

Existuje mnoho různých druhů těchto pomocníků. Ale pokud vám záleží především na krásných svarech bez roztřepů, měla by vám v dílně nebo ve firemním podniku zakotvit svářečka TIG. Umožní vám totiž získat opravdu estetické a ve všech částech rovnoměrné svary, a to prostřednictvím netavících se elektrod. Hodí se třeba i pro svařování vysoce legované oceli a hliníku.

Pro práci v temnějších prostorách se vám bude hodit pro změnu LCD invertorová svářečka nebo třeba svářecí helma s komfortním samostmívacím displejem, kterou nemusíte sundávat, ani když se potřebujete rozhlédnout po dílně. A kde sehnat vše potřebné? Zamiřte na stránky Pantermax.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *