Rodináček – praktické informace pro budoucí rodiče

Chtěli byste dvě i více dětí, ale nevíte, jaký mezi nimi zvolit věkový rozdíl? Přejete si, aby si spolu rozuměly a nevypukla mezi nimi nějaká hlubší sourozenecká válka? Přátelství mezi sourozenci si přeje každý rodič a více méně se v každé rodině vyplní, ale stejně si my rodiče nepřestaneme klást další otázky. Víme skoro přesně, jak děti vychovávat. Co jim dávat na snídani, čím batole přikrmovat, jak si s ním hrát. Ale tento článek se vám pokusí objasnit, jaký by mohl být ideální věkový rozdíl mezi dvěma sourozenci. Batole obvykle vyžaduje, jen maminčinu náruč a chce být středem pozornosti. Kdežto s bratříčkem, nebo sestřičkou, by už tolik lásky a něhy nemuselo dostávat.

Jaký je optimální věkový rozdíl mezi dětmi

Zvolím-li si krátkou přestávku mezi narozením jednoho a druhého dítěte, hrozí mi to, že mezi oběma vypuknou sourozenecké rozepře? Vyberu-li si větší pauzu od porodu jednoho a druhého potomka, je možnost, že moje dvě děti se nebudou celý život přátelit a stýkat a to by jistě, bylo škoda. Musím vás zklamat, odpověď na tuto prekérní situaci a vyřešení jí, není absolutní a konečné. Neexistují přesné rovnice, říkající, který věkový rozdíl mezi dětmi, je nejsprávnější. Můžeme, ale nahlédnout a podívat se, možná se inspirovat, čím se vést.

Existují výzkumy, které ukazují, jak by měl vypadat věkový rozdíl, mezi například batoletem a jeho starším sourozencem. Například v Anglii, dělali tento průzkum a vyšlo jim, že by ideální rozdíl měl být 35 měsíců. Dále je uvedeno, že věkový rozdíl skoro 3 let, je vhodný i kvůli finanční stránce rodiny. Dalším dost podstatným důvodem, je tělo ženy, které by si mělo odpočinout od těhotenství. Toto má být nejvhodnější doba.

Přečtěte si:  Der komplette Leitfaden zum Schreiben einer Bachelorarbeit & zum einfachen Abschluss
Family Kids Parent Mother Day  - Saydung89 / Pixabay
Saydung89 / Pixabay

To, jakého pohlaví, se děti narodí, by mohlo, taky hrát svou roli

Ne všechny holčičky, které sdílely v dětství stejné zájmy a hrály si společně s panenkami, mají tendence, aby jim to vydrželo, až do dospělosti. Vždycky je problém, když jedno dítě dospívá rychleji a jako dospívající, chápe své okolí, jiným způsobem.

Z mojí vlastní zkušenosti se přikláním k tomu, aby mezi sourozenci, byl věkový rozdíl raději menší, protože mít tři sourozence, je sice krásné, ale pokud vás od nich dělí minimální věkový rozdíl deseti let, jako tomu je u mě, může se snadno stát, že již s některými nenajdete společnou cestu. Záleží asi na tom jestli se starší sourozenec zapojoval do přebalování, chování a hlídání mladšího sourozence. Jakou možnost, jim dají jejich rodiče.

Jsem ráda, že aspoň s jedním sourozencem se můžu vídat často a vždycky se společně pobavíme nad tím, jaké se mnou zažíval při hlídání strastiplné chvilky a naše sourozenecké pouto se díky tomu více zpevnilo. Pokud máte taky pocit, že se chcete podělit o nějaký svůj zážitek s dětmi a jejich péčí jako takovou, můžete využít příležitosti, psaní článků pro magazín, který je určen rodičům s dětmi a všichni vás v něm rádi uvítají.

Infant Baby Hold Holding Finger  - Johnstocker / Pixabay
Johnstocker / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *