Kontrolní kalibry by neměly chybět v žádné výrobě. Jak fungují a jaké jsou jejich výhody?

Pokud chcete svoji výrobu zlevnit a zároveň i zkvalitnit, měli byste investovat zejména do mechanismů určených pro kontrolu výrobků. Jednoduše tedy můžete pokažené kusy odhalit již na samotném počátku a následně je z výroby vyřadit. Ve výsledku tímto způsobem lze ušetřit nemalou část rozpočtu, který se vám bude hodit například pro inovace či modernizaci výrobních postupů.

S kvalitní kontrolou výrobků ušetříte nemalé náklady

Kontrola výrobků během výroby je klíčová k udržení ziskovosti firmy, ale i jejímu budoucímu růstu. Pokud například plánujete expanzi, budete potřebovat najít způsob, jak výrobu zefektivnit, a to bez snížení její kvality. Možné řešení přináší kalibr, s nimiž lze jednoduše kontrolovat rozměry, a to jak ty vnitřní, tak i vnější.

Běžně jsou pořizovány ve dvou provedeních, kdy mají takzvanou správnou stranu a také zmetkovou stranu. Tou první se kontroluje právě správnost výrobku, přičemž je možné naměřené rozměry ještě upravit. Pokud však druhá zmetková strana pasuje, je výrobek ihned považován za zmetek a je vyřazen z výroby. Výrazně se tak snižuje počet zmetků, které projdou všemi kroky výroby a vy zbytečně neinvestujete do výrobků, jež nebudete moci ani zpeněžit. S kalibrem měříme tedy možnou chybovost výrobku.

Přečtěte si:  Začněte šetřit vodou. Tipy, jak ušetřit tisíce korun za rok

Kontrolní kalibry mohou mít plno podob

U kontrolních kalibrů můžete vybírat ze široké škály kalibrů, jež slouží ke kontrole celé řady výrobků. Nejčastěji jsou však využívány v obráběcím průmyslu či při výrobě různých technologií. Běžně se při výběru setkáte se čtyřmi základními druhy kalibrů, jež jsou vyráběny v různých rozměrech. Všechny druhy kalibrů má ve své nabídce i firma Michovský-TOOLS s.r.o., která kromě pevné nabídky kalibrů nabízí i jejich výrobu na míru. Pokud tedy disponujete výrobky s velmi atypickými rozměry, můžete si nechat vyrobit svůj vlastní kalibr pro jejich kontrolu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *