Kalibr vám pomůže zkvalitnit vaši výrobu. Kde všude je můžete využít?

Úroveň kvality výroby se odráží na úspěšnosti celé firmy a také její ziskovosti. Právě proto velká část podnikatelů hledá způsoby, jak svoji výrobu zefektivnit a zároveň snížit veškeré náklady. Možné řešení přináší kalibry, s jejichž pomocí můžete rychle zkontrolovat přesnost výrobků. Už na samotném začátku je tak možné odhalit špatný výrobek a zbytečně se jím již nezaobíráte.

Kalibry objeví zmetek už na samotném začátku

Zefektivnění a zrychlení výroby je cílem každé firmy, která chce dlouhodobě dosahovat dobrých výsledků. Nejvíce času během výroby strávíte zejména kontrolou veškerých procesů, přičemž jen v minimu případů se podaří objevit vadné kusy. V praxi tak zbytečně pouštíte již pokažené výrobky do dalších procesů, čímž se zvyšují i vaše výrobní náklady.

Přečtěte si:  Zařiďte si zahradu perfektním vybavením pro děti od českého výrobce

S tím vám mohou pomoci takzvané kalibry, které slouží ke kontrole rozměrů výrobků, ale i třeba překontrolování funkčnosti závitů. Konkrétně se jedná o nástroj se dvěma stranami, a to jednou správnou stranou a druhou zmetkovou. S jejich pomocí je následně možné překontrolovat, zda výrobek odpovídá stanoveným normám.

Možné jsou hned dva scénáře:

  • Správná strana nesedí a zmetková strana nesedí – Výrobek je možné upravit na správné rozměry a následně znovu překontrolovat.
  • Správná strana nesedí a zmetková strana sedí – V takovém případě je nutné výrobek ihned vyřadit z výroby.

Vybírat můžete ze široké nabídky kalibrů

Kalibry je možné využívat v celé řadě odvětví, a to zejména v obrábění či technických oborech. Vybírat přitom lze z opravdu široké nabídky kalibrů, přičemž některé z nich je možné upravit i na míru vaší výrobě – více se dozvíte na stránkách https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/. Právě firma Michovský-TOOLS s. r. o. nabízí hned čtyři druhy kalibrů, u nichž zajišťuje také úpravu dle atypických rozměrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *