Kvalitně zateplená střecha vám dokáže zajistit i tisícové úspory na vytápění. Na co byste neměli zapomenout při realizaci střechy?

V posledních letech se mezi nejoblíbenější typy střech řadí ty ploché, které se svojí kvalitou a funkčností hravě vyrovnají těm klasickým. Každopádně i zde je nutné věnovat pozornost kvalitní izolaci a zateplení, díky čemuž se vyhnete v budoucnu nepříjemnostem a také zbytečně vysokým platbám za vytápění.

U plochých střech dbejte zejména na kvalitní izolaci

Ploché střechy s sebou přináší spoustu výhod, ale i pár nevýhod, které je však možné eliminovat. Jako největší problém se u ploché střechy jeví zejména zatékání do stavby, které může v průběhu času způsobit celou řadu nepříjemností a také vás bude stát i nemalé peníze. Ideálním řešením je kvalitní izolace střech, která vám dokáže zajistit celkovou vodotěsnost střechy.

V každém případě je vhodné, aby byla vždy izolace plochých střech vedena odbornou firmou, která má v tomto oboru již zkušenosti. Kvalitní izolační práce nabízí i firma Ekisys, která se věnuje plochým střechám již více než dvacet let. Poskytnout vám tak může celkovou realizaci ploché střechy, včetně její izolace.

Přečtěte si:  Základní vybavení elektrotechnika – co je zapotřebí?

S kvalitním zateplením ušetříte až tisíce korun ročně

Zmíněná společnost vám dokáže nabídnout i kvalitní zateplení plochých střech, se kterým můžete podle odhadů ušetřit i tisíce korun za vytápění ročně. Správná tepelná izolace střechy totiž zabraňuje tepelným únikům, ke kterým však dochází i skrze špatně utěsněná okna a dveře – proto se při realizaci střechy zaměřte i na ně.

Zateplení vám dobře poslouží i během letních dnů, kdy zabrání průniku teplat dovnitř domu, což oceníte zejména ve vyšších patrech – navíc nebudete muset zbytečně investovat peníze do provozu klimatizace. Její další výhodou je i lepší ochrana samotné střechy, díky čemuž je prodloužena její životnost, kterou podporuje i správně provedená izolace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *