Plastový bazén se může stát nedílnou součástí vaší zahrady

Dnes je bazén základní potřebou každé zahrady, ať už slouží pro děti, či dospělé, při každém létě je nepostradatelný. Lidé už při prvním slunečním dni přemýšlejí nad koupi bazénu, ovšem víte, jaký máte vybrat?

Při výběru plastového bazénu hrají roli i peníze

Základním a důležitým faktorem je počáteční vklad, který chceme do bazénu vložit, poté velikost a místo uložení. První faktor nám ovlivní dobu, po kterou budeme investovat do bazénu, pokud vybereme nafukovací, nebo fóliový, počítejme s tím, že nám vydrží opravdu maximálně ty dva roky, po které je záruka a pak můžeme koupit nový. Pokud už máme děti větší, můžeme si dovolit kvalitnější bazén, který vydrží desítky let a budeme pak investovat jen do chemie a udržovat vodu čistou pomocí filtračního zařízení.

Výhodou je, že náš trh obsahuje už i automatické dávkovače, které hlídají pH vody, takže se nám nestane, že by se nám zakalila, či nějak znečistila. Výhodou je také, že alergici už nemusí řešit problémy s kůží. Pokud je ve vodě moc chlóru, protože v nabídce jsou také salinátory, které místo chlóru dávkují do bazénu sůl, která nedráždí pokožku a je vhodná i pro ty nejmenší.

Přečtěte si:  Začněte šetřit vodou. Tipy, jak ušetřit tisíce korun za rok

Investice do plastového bazénu je na mnoho roků

Proto doporučujeme investovat do plastového bazénu z kvalitních PP (polypropylénových) desek, které mají UV ochranu a vydrží desítky let na Vaší zahradě. Výhodou plastu oproti sklolaminátu či fólie, je hlavně odolnost, protože zatímco, se omylem (např. ploutvemi) odkopnete od bazénu, může sklolaminát prasknout, fólie protrhnout, ale s plastem to neudělá nic.

Další výhodou u plastového bazénu je, že při zazimování vypustíme vodu jen do 3, použijeme zazimovací přípravek dle návodu, vložíme do vody nějaké předměty, aby úplně nezamrzla, a zakryjeme bazén fólií. Plast je odolný i při nižších teplotách jen musíme dbát na to, aby nikde v tryskách, v potrubí, ve skimmeru nezůstala voda, z důvodů roztrhání mrazem. Při důkladném zazimování, Vám ale nic nehrozí a bazén vydrží dlouho.

Druhým faktorem je velikost bazénu, měli bychom brát v potaz velikost zahrady i plány do budoucna, např. v podobě pergoly, posezení, zastřešení či koutku pro děti. V poslední řadě je dobře zvolené místo, kde bazén usadíme, protože musí jít o velmi slunné místo, kde většinu dne dopadá slunce, nikoli stín! Při ujasnění těchto základních věcí už můžeme vybírat jakýkoliv bazén, který se hodí na vaší zahradu, dle vašich požadavků.

Water Animal Funny Equipment  - ifreestock / Pixabay
Plastový bazén se může stát nedílnou součástí vaší zahrady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *