Jaká kritéria rozhodují při správném výběru sněhové frézy

Zase napadl sníh a na Vás čeká opřené hráblo a hodinová práce. Omyl! Za pomocí sněhové frézy odklidíte sníh snadno a rychle. Lehká ovladatelnost, snadné manipulování umožní práci každému členu rodiny. Odklízení sněhu na příjezdových cestách, chodnících, před domem či horskou chatou, to vše umožní sněhová fréza. Která bude vhodná právě pro Vás? Záleží, kde se rozhodnete sněhovou frézu používat.

Jednostupňová a dvoustupňová fréza

Jednostupňové a dvoustupňové frézy od sebe odlišují typ konstrukce a způsob nabírání sněhu. U dvoustupňové frézy pracovní část tvoří ocelový šnek, jehož úkol je sníh odkrojit, rozmělnit a dopravit do vysokootáčkového ventilátoru, který sníh odhodí výletovým komínkem ven.

U jednostupňových fréz šnekový systém nabírá sníh, ten je vzápětí odhozen nastavitelným komínem. I přes absenci pojezdu, není práce namáhavá. Šnek, který nabírá sníh, totiž napomáhá stroji kupředu.

Kde budete frézu používat?

Čerstvý sníh napadaný na chodnících či na jiných menších rovných plochách snadno odklidí jednostupňová sněhová fréza. Dvoustupňové sněhové frézy jsou díky svému výkonnějšímu motoru vhodné do jakéhokoliv terénu. Mokrý sníh, šikmé plochy nejsou pro tyto frézy problémem. Několikarychlostní pojezd umožní nastavit vhodnou rychlost frézy při zdolávání jakéhokoliv problému. Frézy je důležité po každé práci pořádně očistit, aby nedošlo k jejich poškození korozí.

Přečtěte si:  Ukažte mravencům dveře
Snow Blower Man Work Winter Snow  - JillWellington / Pixabay
JillWellington / Pixabay

Benzínové, elektrické, sněhové frézy nebo frézy na baterie?

Benzinové sněhové frézy disponují výkonnými motory, s kterými se nemusíte bát zdolat sníh v jakémkoliv množství a terénu. Elektrické a na baterie se hodí pro odklízení čerstvě napadaného sněhu v okolí Vašeho domu. U elektrických a akumulátorových strojů je velkou výhodou tichý chod a lehká obslužnost.

Cenová kategorie sněhových fréz

Při pořizování sněhové frézy můžeme počítat s investicí od dvou tisíc korun, a to u těch jednostupňových, až po desítky tisíc korun za výkonnější stroje. Při pořizování dbejte na vyšší výkon stroje, který si bude schopný poradit i s mokrým sněhem.

Kde nakoupíte kvalitní sněhové frézy?

Při nákupu sněhové frézy je dobré sázet na osvědčené výrobcem, kteří zaručují možnost případně reklamovat závadu stroje. Jak vybírat sněhovou frézu? Dbát na výkon motoru a na materiály, z kterých je fréza vyrobena. Rozhodující by měla být síla materiálu u šasí, síla materiálu bubnové sněhové stěny a jakým způsobem je uchycen komín. Hlavním vodítkem by měly být i pneumatiky a jejich vzorek. Pokut potřebujete opracovávat zahradu i v létě, tak bych spíš doporučili pořídit si kultivátor, který má univerzálnější využití.

Na závěr připomenu, vždy nakupujte u prověřených výrobců.

Snow Winter Cold Frost Ice  - JillWellington / Pixabay
JillWellington / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *