Jak vybrat tu správnou matraci pro pohodlný spánek

V posteli strávíme poměrně velké množství času a proto je velice důležité si pro svůj spánek vybrat tu nejlepší matraci. Vhodné jsou matrace, které se postarají o zdravý a pohodlný spánek, díky kterému nebudete vstávat celý rozlámaní, a váš den bude hned o něco veselejší. Jaké prodejci nabízí v dnešní době druhy matrací? Na výběr jsou v dnešní době například pružinové a taštičkové matrace, matrace sendvičové, ze studené pěny, latexové, gelové nebo matrace z bio pěny. Díky vystaveným matracím v obchodech můžete jednotlivé druhy snadno vyzkoušet.

Jak se jednotlivé druhy matrací liší?

Pružinové a taštičkové tvoří pružiny a oba tyto druhy vynikají prodyšností a tuhostí. Z těchto dvou je lepší taštičkou matrace, která optimálně rozkládá tlak těla ležícího a poskytuje zádům potřebnou podporu na správných místech. Jak z názvu vyplývá, sendvičová matrace je tvořena několika různými vrstvami z různých materiálů, často mezi ně patří třeba kokosový či latexový materiál. Jejich kombinace má podpořit pevnost a zároveň provzdušnění.

Matrace ze studené pěny patří také mezi ty, které se dokonale přizpůsobí svému uživateli. Podporuje krevní oběh, zamezuje proleženinám a celkově vytváří perfektní podklad pro příjemný relaxační spánek.

Zní to dobře? Pak si představte, že existují ještě luxusnější druhy matrace, například matrace latexová. Náplní této ortopedické matrace je kombinace přírodního a syntetického latexu a deformuje se pouze v místech, kde je na ní vyvíjen tlak. Přestože to tak nezní, latexové matrace jsou příjemně měkké, navíc vám vydrží velmi dlouho. Nicméně stále zůstává pravdou, že ne pro každá záda je tato matrace vhodná, právě pro svoji měkkost.

Přečtěte si:  Jaká kritéria rozhodují při správném výběru sněhové frézy
Hair Pillow Sleep Relax Bedroom  - MG_Pictures / Pixabay
MG_Pictures / Pixabay

Moderní doba přinesla také gelové matrace

Gelová matrace má také řadu výhod, je elastická, příjemně odvádí teplo a je hygienická. Patří spolu s latexovou mezi luxusnější druhy matrací. Zbývá zmínit ještě matrace z BIO pěny. Tyto matrace jsou vyráběny moderními postupy, ale využívají přírodní suroviny, oleje, často sójový extrakt. Matrace z BIO pěny patří mezi šetrné k našemu ekosystému, ale přesto vyniká vynikajícími ortopedickými schopnostmi.

Takové množství informací člověka snadno zahltí a hledat vysněnou matraci začne být trošku potíž. Proto je dobré jít do prodejny se správně vyškoleným personálem, kde vám doporučí nejvhodnější typ, který sedne vašemu tělu a bude zohledňovat vaše případná zdravotní omezení.

Jak vybrat tu správnou matraci pro pohodlný spánek?

Správné spaní je pro lidské tělo a organismus velice důležité a můžete díky správné matraci velmi dobře předcházet bolesti zad a mnoha dalším nepříjemnostem v pozdějším věku (při spaní na špatné matraci mohou bolesti zad dorazit i mnohem dříve než až v pozdějším věku). Pokud kupujete matraci, kterou prodejce označuje jako zdravotní, nebojte se vyžádat si při nákupu atest nebo certifikát, který vás ujistí, že slovo “zdravotní“ nepoužil prodejce pouze jako reklamní pomůcku.

Nenechte se velkým množstvím informací a bohatou nabídkou odradit, odměnou vám bude plno příjemně prospaných nocí.

Interior Furniture Bedroom Mattress  - BUMIPUTRA / Pixabay
BUMIPUTRA / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *