Podkrovní koupelna – magický prostor s několika úskalími

Máte v plánu rekonstruovat starý dům nebo stavíte nový a přemýšlíte, kam umístit vaši koupelnu? V dnešní době, kdy lze vybírat ze spousty firem vyrábějících nábytek na míru, se vůbec nemusíte bát situovat koupelnu do podkrovních prostor. Naopak tak můžete získat útulnou místnost s kouzelnou atmosférou, kde bude relaxování jedna radost. Základem úspěchu je však dobré plánování, je potřeba se soustředit na všechny detaily, aby vše sedělo se strojírenskou přesností.

První kroky při plánování podkrovní koupelny

Základním předpokladem krásné a fungující podkrovní koupelny je správná izolace střechy. Stoupající horká pára a vzduch totiž budou na špatně izolovaném stropu kondenzovat a vytvářet tak živnou půdu pro vznik plísní.

I když se může zdát, že okno ubere vaší koupelně prostor, při správném zamyšlení tomu může být naopak. Střešní okno pustí do místnosti přirozené světlo, které vyvolá dojem většího prostoru. Při možnosti umístění vany pod okno budete také moci pozorovat nebe s hvězdami, což bude působit velmi relaxačně. A okno má i velmi praktickou funkci a tou je jednodušší větrání veškeré vlhkosti. Přesto se vyplatí navrhnout v koupelně i odvětrávání.

Pokud budete chtít sprchový kout, je potřeba myslet na to, že potřebujete alespoň 2 m na výšku, a také, že to nejspíše bude chtít zástěnu na míru kvůli zkoseným stěnám. Variantou jsou sprchy, které nemají zástěnu a od zbytku koupelny jsou odděleny pomocí příčky.

Přečtěte si:  Zařiďte si svůj domov s obdélníkovými vanami

Při výběru barev a materiálu preferujte světlé odstíny. Ty prostor přirozeně zvětší. Vhodné jsou tóny béžové, vanilkové nebo slonovinové kosti. Také se doporučuje šikmé stěny neobkládat, aby koupelna nepůsobila stísněně. Na šikminy spíše využijte omyvatelnou a voděodolnou barvu.

Jaké zvolit vybavení podkrovní koupelny?

Pod šikmou plochu se hodí koupelnový nábytek na míru, který využije každý kout. Protože každý ví, že úložného prostoru není nikdy dost. Často se také prostor pod šikminou využívá pro umístění pračky a sušičky. Dobrým tipem je, že pokud nemůžete v koupelně umístit vanu nebo skříňky přímo ke zdi, volte ty volně stojící a se zaoblenými hranami, které prostor celkově odlehčí.

Správná cesta k luxusní koupelně

Podkrovní prostory jsou často velkou výzvou a vyžadují kreativní řešení, ale výsledek stojí za to. Ideálním řešením je oslovit bytového designéra nebo architekta, který má vše v oku a navrhne vám luxusní prostor, který vám bude závidět každá návštěva. Pokud máte v plánu podkrovní koupelnu zařizovat, neváhejte se obrátit na firmu DomArt-design, která se specializuje na projektování, design a realizaci kompletních interiérů bytových a rodinných domů. Své služby nabízí především v oblastech Prahy, Mladé Boleslavi, Liberce, Hradce Králové a Pardubic, ale nábytek na zakázku vyrábí pro zákazníky z celé České republiky a Slovenska.

Podkrovní koupelna - magický prostor s několika úskalími
Podkrovní koupelna – magický prostor s několika úskalími

Jeden myslel na “Podkrovní koupelna – magický prostor s několika úskalími

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *