Potřebujete novou žumpu nebo septik? K jejich vybudování jsou ideální volbou betonové jímky

Žijete ve starším stavení na samotě a rozhodli jste se zrekonstruovat své bydlení? Pokud je součástí vašich plánů i vybudování další koupelny nebo toalety a budova není připojena k veřejné kanalizaci, nemusí vaše stávající žumpa stačit. Jestli se navíc jedná o domek po prarodičích, kteří se ve stáří péči o objekt příliš nevěnovali, nemusí být žumpa v dobré kondici – i jímka na odpadní vodu se totiž může dostat na hranici životnosti. Zákon přitom hovoří jasně. Majitel nemovitosti je povinen zabránit úniku odpadních vod do okolí.

Při stavbě nové žumpy či septiku je nejlepší použít betonové jímky

Nikdo se nechce do stavebních prací pouštět zbytečně často, vyplatí se proto zvolit opravdu kvalitní a odolné jímky. Stavební firmy si dnes účtují nemalé částky a ceny materiálu strmě rostou. Vyplatí se proto zvolit osvědčené řešení, kterým bezesporu jsou betonové jímky. Beton je vysoce odolný a pevný materiál, který bez obtíží odolá mrazu, vlhkosti, chemikáliím, mechanickému poškození i nejrůznějším povětrnostním vlivům. Velkou výhodou betonové jímky je její dlouhá životnost. Jakmile povrch hotové betonové žumpy zasypete zeminou, nebudete nad ní sice moci vybudovat parkovací místo nebo příjezdovou cestu, chodníček pro pěší nad ní však vést bez obav můžete. Plochu nad betonovou žumpou můžete využít i k pěstování okrasných rostlin nebo zeleniny.

Přečtěte si:  Sanace plochých střech, rychle a bez přerušení provozu

Velkým kladem betonové jímky je i příznivá cena

Betonová jímka nemusí sloužit jen ke skladování, případně čištění odpadních vod. S oblibou se používají i jako rezervoáry na pitnou či odpadní vodu. Dalším plusem je u betonové jímky cena. Například betonovou jímku o objemu 2 m³ můžete pořídit již za 16 tisíc korun, v ceně navíc budete mít i její montáž. Mějte také na paměti, že plastová jímka sice může být o něco levnější, nelze ji ale skrýt pod zem bez vybudování betonové nádrže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *