Stavební suť a odpad: Proč nezapomenout na jejich odvoz?

Na stavbě se během rekonstrukce a demoličních pracích hromadí spousta suti a odpadu, které se nejčastěji kumulují poblíž domu či na zahradě. Tam však nepatří, a to nejen z estetického, ale i ekologického hlediska. V následujících odstavcích se tedy podíváme na to, kdy a jak byste se měli nechtěné sutě i odpadu zbavit.

Kdy je vhodné suť odvézt?

Jestli se řadíte mezi zodpovědné stavbaře či kutily, určitě máte svoji stavbu naplánovanou krok po kroku. Podle takového plánu byste tak měli být schopni odhadnout, kdy budete potřebovat odvoz suti Praha zrealizovat. Vše se odvíjí od toho, jaké množství suti vyprodukujete. V případě, že se bude jednat o opravdu velký objem, bude lepší odvoz naplánovat na dvakrát nebo s ním začít hned od úplného začátku.

Přečtěte si:  Jak zařídit zádveří/předsíň v rodinném domě?

Kam se stavebním odpadem?

Kromě suti představuje velký problém i stavební odpad, který může na zahradě napáchat i pěknou paseku. Proto se ho vyplácí třídit již od úplného začátku. Při rekonstrukci či demolici se nejčastěji setkáte s odpadem jako jsou plasty, dřevo, papír či obaly od chemikálií či stavebních materiálů. Ideálním řešením jsou kontejnery na odpad, s jejichž pomocí jednoduše odpad vytřídíte a také následně odvezete.

Je dobrý nápad odvážet suť svépomocí?

Suť i stavební materiál můžete samozřejmě odvážet svépomocí – musíte však počítat s tím, že vás to bude stát hodně času a pravděpodobně i peněz. K převozu je totiž nutný tažný vozík, který nevlastní zrovna každý. Kromě toho budete muset počítat i s poplatky na skládce či ve sběrném dvoru.

Jako výhodnější se tak jeví odvoz odpadu Praha, který provozuje i česká firma Marek Vejšický Autodoprava. Ta se na trhu pohybuje již od roku 1992 a nabízí kompletní služby spojené s naložením, odvozem, vyložením a likvidací stavební suti a odpadu.

Wheel Loader Building Rubble Crusher  - anaterate / Pixabay
Stavební suť a odpad: Proč nezapomenout na jejich odvoz?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *