Rekonstrukce obývacího pokoje – jak na výběr kvalitní podlahy, která vám vydrží desítky let?

Asi nejtěžší disciplínou během rekonstrukce je výběr podlahy, která bude opravdu kvalitní. Koupě podlahy totiž často představuje nemalou investici, která by se vám měla v první řadě vyplatit. Při správném výběru vám tak vaše podlaha může sloužit deset let a více. Jak na to a která podlaha je nejlepší?

Podlahu vybírejte nejen podle designu

Velká část lidí má tendenci vybírat podlahu především podle designu, který je v obývacím pokoji sice důležitý, ale jen málokdy se ho vyplácí upřednostňovat. Naopak byste měli podlahu vybírat především podle kvality materiálů, ze kterých je vyrobená. Velmi oblíbená je v posledních letech například vinylová podlaha, která je známá svojí nízkou cenou, a právě i vysokou kvalitou.

S ní je spojená i odolnost, ve které vinylové podlahy doslova vynikají. Právě proto jsou často využívány i na místech, kde je vysoká koncentrace lidí, jako jsou školy, nemocnice či úřady. Současné vinylové podlahy jsou navíc vyráběny v široké škále designů, které již dávno nepřipomínají nevzhledný vinyl z bytů našich babiček. Dalším favoritem mezi podlahami je i laminátová podlaha, která je nejenže odolná, ale i nenáročná na údržbu.

Přečtěte si:  Přelivový bazén na zahradu – jaké jsou jeho výhody?

Nebojte se požádat o radu odborníky

Obecně je za nejkvalitnější typ podlahy považována dřevěná podlaha, která dokáže majiteli nabídnout životnost i kolem 50 let a více. Aby tomu tak ve skutečnosti bylo, budete muset podlaze věnovat řádnou péči, a to i tu profesionální.

Právě proto není od věci si nechat poradit již při jejím výběru. S ním vám pomohou podlahy Brno, a to konkrétně ve Světě podlah, kde se můžete inspirovat širokou škálou produktů a vybrat si podlahu přímo na míru. Najít zde můžete všechny druhy podlah, které se hodí nejen do obývacího pokoje, ale i třeba kuchyně, nebo dokonce koupelny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *