Práškové lakování se řadí mezi jedny z nejkvalitnějších metod. Potěšit však dokáže i ochránce životního prostředí

Lakování je součástí výroby v celé řadě odvětví, díky čemuž se jedná o jednu z nejpoptávanějších služeb. Postupem času je však kladen čím dál tím větší tlak na kvalitu a přesnost laku, což se starším metodám nedaří splňovat. V souvislosti s tím velká část firem přechází k práškovému lakování, s nímž dosáhnou mnohem lepších výsledků a zároveň se vyhnou i celé řadě nepříjemností.

Práškové lakování lze uplatnit téměř u všech produktů

Pokud se podíváte na výrobu velké části výrobků, zjistíte, že se velká část z nich neobejde bez lakování. Společnosti zaměřené zejména na průmysl se tak buď samy postarají o lakování svých výrobků, nebo si za tímto účelem hledají externí firmy.

To platí zejména v případě, že chtějí využít práškové lakování, u nějž je potřeba nejen dostatek prostoru, ale i technologií. Prášková lakovna nabízející práškové lakování neboli komaxit vám tak dokáže nabídnout lakování prakticky jakýchkoliv produktů bez ohledu na jejich rozměry či tvar. Kromě toho zaručeně oceníte samotné výhody lakování, kdy lak neschne svépomocí, ale je naopak zatvrzen při teplotě 160 – 200°C.

Přečtěte si:  Vybíráte nový nábytek? Určitě se rozhodněte pro masiv

Komaxit se řadí mezi jedny z mála ekologických způsobů lakování

Práškové lakování je oblíbené nejen mezi firmami, které hledají přesnost a kvalitu, ale i ochránci přírody. Z hlediska ekologie je prášková barva komaxit zcela neškodná a nepřispívá tudíž k znečišťování životního prostředí – běžné lakovací barvy se naopak řadí k jedněm z nejškodlivějších.

Zároveň se povrchová úprava komaxit řadí mezi jedny z nejflexibilnějších metod lakování, kdy je možné lakovat jak pouhé kusy, tak i celé zakázky. Prášková lakovna vám navíc dokáže zajistit i lakování větších výrobků či dílů do 1 500 kg hmotnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *