Strom života na zeď – síla a spojení

Strom života je známým symbolem, se kterým se setkáváme během života a v různých jeho oblastech. Často ho můžeme pozorovat v dekoracích, špercích, různých kulturách i náboženstvích. Co představuje strom života na zeď?

Označuje se jako strom poznání, strom světa a patří mezi oblíbené symboly. Spojuje se s životem, nesmrtelností a plodností. Připomíná nám, že člověk nikdy není sám. Kořeny stromu sahají hluboko do země a větve zase vysoko do nebe. Vyživuje ho Matka Země, shora přijímá energii ze Slunce. Strom je symbolem propojenosti a soudržnosti.

Obraz strom života na zeď ze dřeva reprezentuje několik oblastí. Většinou se hovoří o 10, které vám popíšeme v následujících bodech.

1. Rodina a plodnost – Strom života se podobá rodokmenu. Představuje spojení mezi rodinou a jejími předky. Větve představují, jak se rodina rozvíjí a roste. Přestože jsou kořeny a větve četné, jsou ve spojení s jedním kmenem.

2. Růst a síla – Kořeny sahají hluboko do půdy. Díky tomu rostou i tehdy, pokud se nachází v neúrodné půdě. Kořeny zajišťují stromu jistotu a stabilitu i během nepříznivých podmínek. Díky tomu můžete tuto symboliku přenést i do běžného života. Čím větší stromy jsou, tím větší sílu představují.

3. Prosperita – Stromy neposkytovaly pouze útočiště před sluncem a bouřemi, ale také plodily mnohé pochutiny. Bez stromů by se lidský život těžce rozvíjel.

4. Cyklus života – Změna ročních období je na stromech velmi viditelná. Díky nim lze skvěle pochopit cyklus života, smrti a znovuzrození. Žádná bouře netrvá věčně, vše se časem uzdraví.

5. Mír – Strom představuje klid a mír. Je symbolem relaxu a klidu. V jejich přítomnosti se člověk cítí odpočatě, uvolněně a klidně.

Přečtěte si: Strom života – význam a vše, co potřebujete vědět

6. Individuálnost – Každý strom je originální a jedinečný. Symbolizuje tak osobní růst člověka, jedinečnost lidské bytosti. Tak jako člověka formují různé situace, tak i stromy během života získávají různé charakteristiky. Některé větve se odlamují a narůstají nové. To představuje, jak rosteme jako lidské bytosti a měníme se.

7. Propojení – Kořeny jsou s větvemi propojeny vzájemně přes kmen. Propojení stromu symbolizuje, že nejsme nikdy sami.

8. Hojnost – Přestože na podzim ztratí strom všechny své listy, na jaře je v hojnosti opět přijme. Strom života symbolizuje hojnost kolem nás.

9. Přizpůsobivost – Listy stromu se občas musí pootáčet za sluncem. To symbolizuje, že jako lidé bychom měli být více přizpůsobiví v některých situacích.

10. Nesmrtelnost – Během zimy nám stromy přijdou bez života a mrtvé. Na jaře však opět rozkvetou a září novými listy. Život a začátek symbolizuje jaro, během kterého pozorujeme na stromě nové listy, které symbolizují nesmrtelnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *