Poradíme vám, jak na pořádek ve vaši kuchyni

Spousta lidí zažívá dnes a denně patálie v kuchyni, když hledá nějakou věc, kterou nutně potřebuje na vaření či servírování, ale ona věc se to zřejmě dozvěděla dříve a někam se schovala. Z přeplněných zásuvek vykukuje vše možné, jen hledaný nástroj schází. Nacházíme věci, které jsme hledali dříve a teď, když už je nepotřebujeme, vesele si leží v zásuvkách, jako by tam byly vždy. I takový obraz se v kuchyních a kuchyňkách odehrává. Jak tomu ale zamezit?

Úsporu místa zajistí výsuvné mechanismy

Pokud chcete mít skutečně plný přehled o všech věcech, které v kuchyni máte, vybavte vaše zásuvky výsuvnými mechanismy. Ty totiž umožňují lehce a elegantně vysunout celou zásuvku z korpusu, díky čemuž okamžitě uvidíte, co všechno se v dané zásuvce nachází. Pro větší komfort a případnou ochranu choulostivých materiálů (sklo), je dobré použít tlumiče nárazů, které napomáhají neslyšnému a hladkému dovírání zásuvek.

Kitchen Kitchen Utensils Gastronomy - congerdesign / Pixabay
congerdesign / Pixabay

Usnadněte si práci s praktickými organizéry

Zásuvky máte plně vysunuty – jak ale vnést do chaosu nádobí a kuchyňského vybavení řád? Odpovědí je použití třídičů, které mohou mít různou podobu, materiál i funkci. Nejjednodušší jsou plastové zarážky, které se zasouvají do drážek po okrajích zásuvky. Můžeme použít také plastové vložky s vylisovanými přihrádkami, které se hodí například pro uskladnění příborů. Nejen pro příbory se hodí také kovové vaničky různých tvarů a velikostí, které si v zásuvce poskládáte dle potřeby a uložených věcí.

Přečtěte si:  Jak vybrat kvalitní firmu na realizace zahrad

Nechte se inspirovat dalšími pomocníky do kuchyně

Cenově dražší možností pro organizaci kuchyňského náčiní v zásuvkách jsou pak dřevěné přihrádky nebo dokonce přesně vysoustružená místa pro každou část příboru zvlášť. Velkým pomocníkem jsou také zásuvky s vestavěnými kuchyňskými pomocníky v podobě kráječe chleba, toustovačem, kuchyňskou váhou či řezačkou na potravinářskou fólii. Co se týče přehledného uskladnění talířů a hrnců, existují jednak varianty výše popsaných řešení, jednak také např. nastavitelné zásobníky na talíře, velkokapacitní zásuvky nebo oblíbený výsuvný rohový systém.

Nyní již máte stručný přehled o tom, jak si věci v kuchyni přehledně uspořádat. Ale nesmíme zapomínat na to, že pořádek je třeba nejen vytvořit, ale neustále jej udržovat!

Spice Rack Cooking Spices - Alexas_Fotos / Pixabay
Alexas_Fotos / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *