Ukažte mravencům dveře

Mravenci dokáží naši domácnost pěkně potrápit. Rádi se zabydlují v městských bytech i baráčcích na venkově. Ze všeho nejvíce mají ale v oblibě místa, kde na ně čeká celá hromada potravy. A řeč je hlavně o sladkém. Poradíme vám, jak na mravence, kteří se ve vašem bytě nebo na zahradě usídlili a znepříjemňují vám svou přítomností život.

Hubení mravenců bez chemie

Ačkoliv by se příroda a všechno živé mělo chránit, u hmyzu to odjakživa funguje spíše naopak. Stále hledáme cesty, jak se ho zbavit. U mravenců tomu není jinak. Pojďme se podívat na některé babské rady a způsoby, jak se zbavit mravenců. Nemusí jít pokaždé přímo o hubení, jen o určení jakýchsi hranic, které nemohou překročit.

Bylinky

Rozlučte se s mravenci na zahradě pomocí vysázených bylinek. Aby vám nezničili půdu a úrodu, zasaďte v okolí zasažených míst například mátu, majoránku, bazalku nebo levanduli. Pro nás krásná vůně, pro čich mravenců čiré zlo.

Citron

Při hubení mravenců dokáže pomoct také obyčejný citron. Jednoduše pokapejte všechna místa, odkud mravenci lezou. Pro jistotu u nich můžete také nechat ležet kousek citronové kůry. S citronem nešetřete.

Ocet

Pach octu není příjemný ani lidem, natož mravencům. Boj s mravenci v bytě se může nést také ve znamení vody smíchané s touto surovinou. Aplikujte přímo na mravence nebo k místům, kudy přicházejí do vnitřních prostor.

Lepicí páska

Někomu by se to mohlo zdát trochu drastické, ale s mravenci v bytě si poradí i lepicí páska. V případě rodinného domku můžete oblepit kromě vnitřku také jeho venkovní část.

Další tipy

Vedle výše zmíněných rad můžete vsadit ještě na další triky, které pomáhají. Mravenci nenávidí kyselinu boritou, křídu, pepř nebo mouku. Do těchto míst se tento hmyz zkrátka nepřiblíží.

Hubení mravenců za použití chemie

Pokud jste hubení mravenců šetrnými metodami vzdali, přichází čas na chemii. S mravenci v bytě zatočí spreje a postřiky, které jsou pro ně toxické. Naopak mravenci na zahradě by se měli bát granulátů nebo gelových pastí, které je zachytí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *