Jak vybrat balkónové nebo vchodové dveře

Oba druhy, tedy jak balkonové, tak vchodové dveře jsou pro moderní rodinné domy naprostou nezbytností. V obou kategoriích je od specializovaných výrobců nabízeno hned několik variant provedení. Každý z nich má odlišné parametry a přednosti. Jaké vlastnosti mají jednotlivé druhy dveří si nyní představíme.

Jaké vlastnosti u dveří sledovat?

V současnosti je kladen zvýšený důraz zejména na tepelně-izolační vlastnosti jednotlivých částí staveb. Toto kritérium bychom tedy měli zohlednit i při výběru dveří, ať už se jedná o plastové vchodové dveře nebo balkonové dveře třeba z hliníku. Důležitá je nejen tepelná izolace, ale také hodnota zvukové izolace obou druhů dveří. Dále je důležitá odolnost dveří proti poškození opotřebením, nárazem nebo kvůli změnám teplot. A v neposlední řadě je důležitý i design dveří.

Většinu vlastností přímo ovlivňují materiály pro výrobu

Stejně tak, jako okna jsou vyráběna z různých materiálů, tak i pro výrobu dveří se využívají 3 odlišní materiály. Jedná se o PVC, masivní dřevo a hliník. A právě využívané materiály mají největší vliv na vlastnosti dveří a pochopitelně i na jejich cenu. Plast je nejlevnějším materiálem, ale například odolnost proti opotřebení je mnohem nižší, než u hliníku. Stejně velký rozdíl je i mezi teplotou tání jednotlivých materiálů. Zatímco teplota tání hliníku je 658°C, u PVC jsou je hodnota tání mnohem nižší. Vlastnosti jednotlivých materiálů můžete najít například na www.artokna.cz.

Přečtěte si:  Jak vybrat vhodná plastová okna

Vždy vybírat u výrobce, který nabízí kompletní zastoupení druhů

Obecně nelze říci, že jeden druh dveří je lepší, než ty ostatní. Pro každou domácnost jsou totiž vyžadovány odlišné parametry dveří a každý zákazník má jiné nároky. Proto je vždy lepší, když nové dveře vybíráte přímo u výrobce, který má ve svém sortimentu všechny tři druhy. Výrobce totiž nejlépe zná vlastnosti svých výrobků a dokáže odborně poradit. Pokud byste navštívili jen výrobce plastových dveří a ptali se ho, který druh je nejlepší, samozřejmě řekne, že plastové dveře. Prodejci s komplexním sortimentem vám poradí opravdu nezávazně. Mezi takové výrobce na našem trhu se řadí například společnost ARTOKNA s.r.o.

Architecture Building Infrastructure - ArtTower / Pixabay
ArtTower / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *