Vybírat povlečení a bytový textil podle aktuálního ročního období se vyplatí

Pokud byste se rádi cítili ve svém domově co nejútulněji, musíte při jeho vybavování brát zřetel i na aktuální roční období. Různé materiály mají totiž i různé vlastnosti – některé z nich hřejí a jiné spíše nabízejí pocit chladu.

A když se naučíte mezi nimi správně rozlišovat, bude vám vždy vaše povlečení (nebo třeba závěsy) dělat opravdovou radost.

Jak vybírat povlečení podle toho, jak spíte

Každý z nás má spánkové zvyklosti jiné – zatímco někdo nedá celý rok dopustit na otevřené okno, jiný musí mít během nočního odpočinku opravdové teplo. Milovníci chladu tak ocení spíše materiály, které zahřívají jen mírně (a obvykle se tedy používají v letním období). Vhodný je například tolik oblíbený krep. Jde o 100 % bavlnu se speciální úpravou vláken. Nezahřívá, pouze skvěle odvádí pot. A těšit se můžete i na rychlou údržbu. Tento bytový textil totiž opravdu rychle schne a nemusí se po vyprání ani žehlit.

Přečtěte si:  Rekuperace dokáže výrazně zkvalitnit vzduch uvnitř domu či bytu. Jaké další výhody vám dokáže nabídnout?

Velmi oblíbené je také hedvábí. Musíte však sáhnout po tom kvalitním, opravdu vyrobeném z bavlny. V zimě totiž dokáže svého majitele zahřát a v létě ho naopak ochladí. S jedním povlečení si tedy vystačíte po celou sezónu.

V potaz vezměte i barvy

Ovšem ve hře nejsou jenom optimální materiály. Na paškál si vezměte  i barvy. Obvykle se v domácnosti vyskytují běžné bílé záclony. Jde sice o neutrální barvu co do kombinovatelnosti, ovšem bílá sama o sobě je studená a vyvolává pocit chladu.

Jestliže si tedy chcete své bydlení v zimě zahřát, vsaďte na metráž nebo hotové záclony v teplých barvách, jako je tmavě zelená, červená, oranžová apod. Uvidíte, že z nich rychle získáte úplně jiný pocit. A kde takovou pestrou paletu barev sehnat? Vyzkoušejte specialisty v e-shopu Dante.cz. Těšit se můžete nejenom na široký výběr, ale i dobré ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *