Jak správně pečovat o zahradní bazén

Že je součástí domu zahrada, není v dnešní době nic ojedinělého, ani unikátního. Samozřejmě s jejím využitím souvisí i to, že většina lidí na ní umístí, a to jak zapuštěné, tak i nadzemní. Pokud i vy nad něčím podobným také uvažujete, budou se vám jistě hodit informace spojené s tím, jak o bazén správně pečovat.

Čistota vody je základ

To hlavní, na co je nutné se zaměřit, je čistota vody. Nejprve zmiňme tu chemickou, jelikož v tomto směru musí mít voda nejenom správné pH, ale musí mít také správné množství chlóru – aby byly zlikvidovány bakterie, ale nebylo dotčené zdraví člověka. Dávkování přípravků je pro každý zahradní bazén odlišné a vše závisí nejenom na aktuálních naměřených hodnotách, ale také na množství vody. Správné postupy téměř vždy najdete na daných výrobcích.

Background Water Surface - hdinger / Pixabay
hdinger / Pixabay

Z chemického čištění bychom se měli přesunout i k tomu mechanickému, kdy je dobré nejenom vysávat dno, ale také sbírat nečistoty, které ulpí na hladině. Samozřejmostí by ale mělo být i každodenní filtrování vody, které nám v daném směru výrazně pomůže. Základem je kvalitní bazénová filtrace, která výkonem odpovídá objemu vody. Pokud bychom měli doporučit správnou volbu, držte se filtrace pískové.

Přečtěte si:  Elektřina vs. plyn: Čím se dnes vyplatí topit?

Myslete také na preventivní opatření

Se starostí o bazén ale souvisí také preventivní ochrana. Ta je poměrně jednoduchá, jelikož stačí využít skimmer s chlorovou tabletou, ale stejně tak i krycí plachtu, která zamezí padání nečistot. I to jsou jednoduché postupy, jak vodu udržet dokonalou.

Zazimování

Nezbytným krokem v rámci provozu bazénu je i jeho zazimování. To se provádí na podzim, a je třeba odpustit vodu, omýt dno a stěny, odpojit veškeré příslušenství a nalít do vody speciální přípravek. Poté už stačí bazén jenom přikrýt a je plně připraven na zimu. Alternativou mohou být nafukovací bazény, které je vždy lepší vypustit, vyfouknout a následně už je nechat vyschnout a uložit na suché místo. Na jaře je opět nafoukneme, napustíme vodou a můžeme se opět koupat.

Swimming Pool Garden Tree Nature - lovingimages / Pixabay
lovingimages / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *