Vychutnejte si opravdu dokonalý šálek skvělé kávy

Čerstvá káva, plná chuti a aroma zdobená sametovou pěnou. Ať už si ji vychutnáváte výjimečně v kavárně, nebo denně v pohodlí domova, vždy by měla být kvalitní a správně připravená. Víte, co všechno předchází výbornému šálku kávy a co se nachází v tom vašem?

Osobitá chuť a aroma kávy jsou jedny z hlavních důvodů, proč kávu pijeme

Opravdu lahodná káva, kterou si vychutnáváme v kvalitních kavárnách, nebo kterou můžeme zakoupit ve specializovaných prodejnách, nabízí tu nejlepší chuť – protože jen čerstvá káva vám přináší to správné aroma. V prvé řadě jde samozřejmě o druh kávy, který je použit.

Dva nejznámější druhy kávy jsou Robusta – méně kvalitní odrůda a Arabika – kvalitní odrůda, náročnější na pěstování. Svou typickou chuť káva získává i díky půdě, ve které je pěstována, kupříkladu kostarická káva mívá chuť po oříšcích, odrůdy z Brazílie se vyznačují chutí čokolády a ovoce.  Jednu z výborných čerstvých brazilských káv můžete zakoupit například v e-shopu kavárny San Pietro.

Praženou kávu lze nazývat čerstvou zhruba jeden týden od upražení

Z tohoto důvodu je pro skladování kávy používáno unikátní balení s jednostranným ventilkem, které kávu udrží čerstvou i několik měsíců, ale zároveň umožňuje úniku oxidu uhličitého. Namleta by však měla být až bezprostředně před přípravou, jen tak můžete docílit 100% plné chuti a aroma. Zkuste někdy ochutnat, co znamená čerstvá káva a porovnejte si chuť s kávou, kterou běžně pijete. I jako naprostý laik poznáte rozdíl.

Přečtěte si:  Zelenina, kterou si zamilujete
Coffee Beans Seeds Caffeine Cafe - lovini / Pixabay
lovini / Pixabay

Káva urazí dlouhou cestu nejen ve vzdálenosti, ale i vzhledem ke všem krokům, které předcházejí její přípravě. Od pěstování, po sklizeň, skladování, pražení až po mletí kávy existuje spousta faktorů, které mohou neblaze a zásadně ovlivnit výslednou chuť šálku kávy.

Jak připravit opravdu kvalitní kávu

Samotná příprava kávy je záležitostí mnoha malých detailů, začínající hned u výběru kávy či vody, kterou použijete. Umění přípravy vyžaduje spoustu trpělivosti, ale připravit kávu jako v kavárně se může naučit každý milovník kávy i v pohodlí domova. Jak si doma správně připravit například výborné espresso vám poradí na stránkách www.sanpietro.cz. Na stránkách naleznete také e-shop, ze kterého si můžete objednat nejen kávu, ale i ostatní příslušenství. K objednání je káva pro domácnosti i firmy, které zde mohou zakoupit výhodné balíčky obsahující balení kávy, cukr, sušenky a originální hrníčky.

Pití kvalitní kávy nemusí být sváteční záležitostí – s kávou San Pietro si můžete vychutnat šálek kvalitního nápoje každý den a i v pohodlí domova. Jestliže se chystáte na samý východ naší republiky, můžete kavárnu San Pietro v Českém Těšíně navštívit osobně a kávu ochutnat v příjemné atmosféře podniku.

Coffee Coffee Beans Background - AdelinaZw / Pixabay
Vychutnejte si opravdu dokonalý šálek skvělé kávy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *