Zelenina, kterou si zamilujete

Máte rádi zeleninu, která je křehká, křupavá a šťavnatá? Kdo by neměl! Skvělá zpráva pro vás jistě je, že nyní si ji můžete vypěstovat sami ve vlastní režii, a to i v případě, kdy nevlastníte ani metr čtvereční půdy. Stačí, kdy si pořídíte semena fazolí mungo, která budete posléze klíčit.

A jaký je postup?

Nejprve musíte semínka nechat pořádně nabobtnat. Proto je vložte do nádoby, ve které je zalijete vodou. Voda by měla semena nejen přesahovat, ale musí zde vzniknout i určitá rezerva, neboť semínka mnoho vody nasají. Ideální bude, když je takto ponořená pod vodou ponecháte přes noc.
Nabobtnalá semena posléze slijte, a poté několik dní pouze udržujte vlhká. Uvidíte, že brzy začnou klíčit. Jakmile se objeví první lístky, anebo jakmile výhonky dosáhnou vámi preferované velikosti, můžete sklízet.

Sprouts Mungo Fresh Food Superfood - milivigerova / Pixabay
milivigerova / Pixabay

Pochoutka, kterou si zamilujete

Jisté je, že vám mladé výhonky mungo fazolí zachutnají. Jsou křehké, křupavé, a také obsahují řadu hodnotných živin pro zdraví. K těm se řadí například vitamíny B a E, draslík, železo, hořčík a další minerály, anebo dobře stravitelné bílkoviny a důležitá vláknina. Proto není divu, že právě tyto výhonky mají příznivý vliv na zdraví a velmi je ocení také všichni ti, kteří chtějí podpořit dobrou funkci oběhové soustavy a imunitu, a snížit cholesterol.

Přečtěte si:  Italské víno - více než jen nápoj

V kuchyni s využitím malých fazolek a jejich výhonků jistě nebudete mít žádný problém. Možná zmizí jen tak, bez jakékoli úpravy. A pokud ne, skvěle se hodí do salátů a pomazánek, vytvoříte z nich dokonalá asijská jídla. A pokud vám náhodou bude scházet inspirace, neváhejte se za ní vydat na internet.

Kam se vydat na nákupy?

Tento druh fazolí je dobře dostupný, ať už vyrazíte do prodejny s potravinami, do drogerie anebo na internet. To jediné, na co si musíte dát pozor je, abyste nekoupili chemicky ošetřená semena. V tomto případě se sázka na kvalitu vyplatí.

Mung Beans Vigna Radiata Moong Bean - PDPics / Pixabay
PDPics / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *