Praktický průvodce nákupem koupelnového nábytku

Každý z nás by si přál mít krásnou, útulnou a moderní koupelnu, která by představovala relaxační místnost a byla sladěná uklidňujícími barvami. Vše je možné, jen je potřeba se na to zaměřit. Vybavenost vaší koupelny závisí i na velikosti místnosti. Pokud hledáte odpočinek a klid, cílem je koupelna, kde se ponoříte do teplé vody a můžete v klidu přemýšlet. Je však nezbytné její správné vybavení, abyste se cítili s trochou nadsázky jako v ráji.

Koupelnu si nemusíte vybavit koupelnovým nábytkem dle nejnovějších trendů, důležité je, abyste byly s koupelnou spokojeni hlavně vy. Nebraňte se razantním změnám.

Dnes máte větší možnosti, než byly v minulosti

Můžete si do své koupelny umístit nejen zrcadlo a skříňku na ručníky, ale také pohodlné křeslo a elegantní skříňku určenou pro kosmetiku. Svou koupelnu si můžete vybavit jakkoliv. Důležitou součástí této místnosti jistě bude vana, která může být obdélníková, rohová nebo i oválná. Můžete si vybrat různý materiál, z něhož je vana vyrobena.

Pobyt v koupelně si můžete také zpříjemnit vzhledově zajímavým koupelnovým nábytkem. Na českém trhu máte širokou paletu koupelnového nábytku. Jak si však vybrat ten správný? Záleží na tom, jakou kombinaci barev byste si přáli.

Přečtěte si:  Podkrovní koupelna - magický prostor s několika úskalími

Vhodné poličky do koupelny vám ušetří mnoho místa

Svou koupelnu si můžete vybavit poličkami, na kterých si můžete umístit různé ozdoby, dále se do každé koupelny hodí prostorná skříňka, kde jsou uložené ručníky. Zem si můžete vyzdobit různými malými koberci. Máte možnost si vybrat stylovou vanu a umyvadlo, které se taky dělá v různých tvarech.

Pokud máte prostornější koupelnu, výhodou je si do ní pořídit mimo vany i sprchový kout, jichž je dnes v nabídce hodně s různými funkcemi.

Vybavení malé koupelny mohou být těžkým oříškem

Pokud máte k dispozici malý prostor, zvolte spíše úzké, ale vysoké skříně, jež mají vertikální otevírání. Svou koupelnu můžete vyzdobit i exotickým košem na špinavé prádlo. Bude se zde vyjímat rozhodně více než obyčejný bílý plastový koš. Určitě oceníte širokou nabídku zrcadel, která jsou pro koupelnu nezbytná, máte možnosti si zvolit vhodný tvar i velikost. Existují zrcadla z rámem i bez něj, dále mohou být pověšena na zdech či samostatně stojící. Ať už si zvolíte jakýkoliv nábytek, měl by vám vždy barevně a stylově ladit.

Nezapomeňte na dostatek světla

Důležitým prvkem jsou i světla, nejlepší volbou jsou bodová, nebo lustry, jejichž barva by měla být tmavší, aby světlo tlumila. Není vhodné však svou koupelnu příliš přeplácet, hleďte zejména na její optickou velikost. Pamatujte, že někdy méně znamená více. Měli byste se v ní cítit pohodlně a koupelna by mělo být místo pravé relaxace.

Soap Soap Piece Piece Of Soap - congerdesign / Pixabay
congerdesign / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *