Fenomén kratom – zázračná bylina s blahodárnými účinky, nebo nebezpečná droga?

V posledních několika letech se velké oblibě těší zejména jedna bylina, a to kratom, který mezi širokou veřejností budí rozporuplné názory. Někteří ho totiž považují za doplněk stravy poskytující blahodárné účinky a jiní za nebezpečnou drogu, které se je lepší vyhnout obloukem. Kde je pravda a jaké účinky vám dokáže kratom ve skutečnosti nabídnout?

Kratom není bylina, ale tropický strom

Většina lidí se mylně domnívá, že je kratom bylina, ale ve skutečnosti se jedná o tropický strom, který hojně roste zejména v Asii. Konkrétně se jedná o Mitragyna speciosa, z jehož listů je vyráběn právě kratom. Vybírat přitom můžete z celé řady odrůd, které se od sebe liší silou, ale i svými účinky.

Jednou z oblíbených odrůd je například zlatý Kratom, který je známý spíše svými zklidňujícími účinky, přičemž je méně silnější než ostatní známé odrůdy – využít ho lze především pro snížení projevů úzkostí či léčbu nespavosti. Pokud hledáte spíše něco na povzbuzení, měli byste raději vsadit na zelený kratom, který má podobné účinky jako kofein – podle studií může mít kratom pozitivní vliv i na vysoký tlak či léčbu cukrovky.

Přečtěte si:  Kratom - přírodní zázrak pro zlepšení vašeho života

Při výběru kratomu dbejte hlavně na kvalitu

Pokud chcete kratom užívat, měli byste dbát hlavně na jeho kvalitu. Nelepším možnou volbou je jeho nákup u ověřeného prodejce, který vám zajistí, že nekupujete zajíce v pytli. Mezi kvalitní a prověřené prodejce kratomu patří i Kratom World, kde naleznete širokou nabídku odrůd od zeleného až po zlatý kratom.

Všechny zmíněné odrůdy můžete nově nakoupit se slevou 15 % a vyzkoušet, zda je pro vás kratom vhodný doplněk či naopak. Pro získání slevy stačí vložit slevový kód “VYZKOUSEJME“, který platí po celé léto 2022 – uplatnit ho přitom můžete na celý sortiment prodejce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *