Fenomén kratom – zázračná bylina s blahodárnými účinky, nebo nebezpečná droga?

V posledních několika letech se velké oblibě těší zejména jedna bylina, a to kratom, který mezi širokou veřejností budí rozporuplné názory. Někteří ho totiž považují za doplněk stravy poskytující blahodárné účinky a jiní za nebezpečnou drogu, které se je lepší vyhnout obloukem. Kde je pravda a jaké účinky vám dokáže kratom ve skutečnosti nabídnout?

Kratom není bylina, ale tropický strom

Většina lidí se mylně domnívá, že je kratom bylina, ale ve skutečnosti se jedná o tropický strom, který hojně roste zejména v Asii. Konkrétně se jedná o Mitragyna speciosa, z jehož listů je vyráběn právě kratom. Vybírat přitom můžete z celé řady odrůd, které se od sebe liší silou, ale i svými účinky.

Jednou z oblíbených odrůd je například zlatý Kratom, který je známý spíše svými zklidňujícími účinky, přičemž je méně silnější než ostatní známé odrůdy – využít ho lze především pro snížení projevů úzkostí či léčbu nespavosti. Pokud hledáte spíše něco na povzbuzení, měli byste raději vsadit na zelený kratom, který má podobné účinky jako kofein – podle studií může mít kratom pozitivní vliv i na vysoký tlak či léčbu cukrovky.

Přečtěte si:  Jaká jsou pravidla pro výběr správné matrace?

Při výběru kratomu dbejte hlavně na kvalitu

Pokud chcete kratom užívat, měli byste dbát hlavně na jeho kvalitu. Nelepším možnou volbou je jeho nákup u ověřeného prodejce, který vám zajistí, že nekupujete zajíce v pytli. Mezi kvalitní a prověřené prodejce kratomu patří i Kratom World, kde naleznete širokou nabídku odrůd od zeleného až po zlatý kratom.

Všechny zmíněné odrůdy můžete nově nakoupit se slevou 15 % a vyzkoušet, zda je pro vás kratom vhodný doplněk či naopak. Pro získání slevy stačí vložit slevový kód “VYZKOUSEJME“, který platí po celé léto 2022 – uplatnit ho přitom můžete na celý sortiment prodejce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *