Dědické řízení a nemovitost: Jak a kde si můžete opatřit odhad ceny pro dědické řízení?

Úmrtí blízké osoby se řadí mezi jedny z nejvíce stresujících událostí, které vás dokážou poznamenat na celý život. O moc jednodušší není ani následné dědické řízení, kterým si musí většina pozůstalých projít. I v tomto případě se bohužel nevyhnete zbytečné byrokracii, kdy si budete muset obstarat například odhad ceny nemovitosti a další dokumenty.

Připravte si veškeré dokumenty s předstihem

Pokud se řadíte mezi blízké dědice pozůstalého, bude právě na vás obstarat veškeré dokumenty spojené s dědickým řízením, kterými si budete muset chtě nechtě projít. Jedním z takových dokumentů je i odhad nemovitosti pro dědické řízení, které poslouží jako jeden z podkladů pro výpočet celkového dědictví.

Jestliže zemřelý disponoval i jiným majetkem, který má hodnotu a spadá do dědického řízení, měli byste si obstarat i jejich nacenění. Zpravidla se bude jednat o automobily či jiná vozidla, u kterých může být nacenění o trochu složitější. Jako nejjednodušší řešení se jeví návštěva servisu či autobazaru, kde vám stanoví a zároveň potvrdí jeho tržní hodnotu.

Přečtěte si:  Znáte cenu za kWh energie? Zjistěte, jestli nepřeplácíte

Při odhadu vsaďte na profesionály v oboru

Téměř každý se bude chtít během dědického řízení vyhnout případným nesrovnalostem, a proto je na místě využít pro odhad nemovitosti dědictví služby zkušených profesionálů. Ti vám dokážou vypracovat opravdu profesionální odhad, a to bez ohledu na to, kde se nemovitost nachází, nebo v jakém je zrovna stavu.

Povzbuzující je i změna zákona, kdy již od roku 2014 nemusí odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení provádět soudní znalec, ale kdokoliv, kdo má prostředky k jeho zhotovení. Běžně se bude jednat o realitní kanceláře, kam spadá například společnost RE/MAX Anděl, která má několikaleté zkušenosti ve svém oboru, včetně odhadu cen nemovitostí v dědickém řízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *