Hledáte specializované práce pro svou výrobu? Obraťte se na odborníky

Pokud potřebujete předmětům, které vyrábíte, dát požadovaný tvar a vzhled, ne vždy si vystačíte jen s vlastními silami. Zejména u tvrdých materiálů jako jsou kovy bývají leckdy potřeba speciální technologie.

Hodit se vám tedy může například CNC obrábění, ale také třeba soustružení, frézování, vrtání apod. Není ovšem nutné si hned na vše pořizovat speciální přístroje. Na trhu existují i firmy, které se o vše postarají. A co je tedy možné poptat?

Co je to vlastně obrábění

Ale abyste si mohli vybrat odpovídající službu, musíte nejdříve určit, co vlastně potřebujete. Jako první se proto podíváme na obrábění. Jde o proces, jenž dodá upravovanému předmětu (obrobku) tvar tak, že jednoduše odebírá materiál. Aktuálně patří mezi nejoblíbenější druhy této služby velmi přesné CNC obrábění, které je zároveň i rychlejší a levnější než ruční práce.

Přečtěte si:  Technologie na zpracování plechu: Jak vybrat tu správnou do vašeho provozu?

Často jde ruku v ruce s tímto úkonem také CNC vrtání. A to především v případě, kdy potřebujete zajistit, aby měl daný předmět například otvor pro uchycení nebo pro zapojení jiných částí. Strojní opracování se opět postará o přesnější a rychlejší práci, a zároveň eliminuje většinu možných chyb.

Poptat můžete i soustružení a frézování

Dost možná cílíte spíše na hladké plochy a dlouhé rovné opracování. V takovém případě se vám bude hodit také CNC frézování. A nezáleží na tom, zda potřebujete vykrýt drobné zakázky anebo vám jde spíše o řešení akutního problému, kam patří například nejrůznější havarijní stavy apod.

A posledním dílem této skládačky je CNC soustružení. Hodí se jak pro kovové, tak i nekovové předměty a to především v případě, že poptáváte malosériovou nebo přímo kusovou výrobu. A kde poptat volné kapacity přímo od profesionálů v oboru? Vše potřebné najdete na stránkách Companypmx.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *