Garážová vrata: Jaké máte možnosti při jejich výběru?

Garážová vrata hrají důležitou roli v zabezpečení vašeho majetku, zejména motorových vozidel, před odcizením, případně pak také před nešvary počasí. Při jejich výběru máte možnost volit hned z několika variant, z nichž každá má něco do sebe.

Sekční vrata

V současnosti jsou sekční vrata nejpopulárnějším modelem, byť z hlediska ceny musíte mnohdy sáhnout hlouběji do peněženky nežli v případě většiny ostatních variant. Majitelé nemovitostí však tato garážová vrata oceňují především z toho důvodu, že velmi dobře těsní, proto se garáže, kde jsou sekční vrata, dají efektivně vytápět bez zbytečného úniku tepla ven.

Rolovací vrata

Klasiku představují rolovací vrata. Jde o levnější model, neboť zde není tak důmyslně řešený systém vytahování a zatahování. Vrata se jednoduše rolují do hliníkového boxu, který je umístěný nad nimi.

Přečtěte si:  Kvalitně zateplená střecha vám dokáže zajistit i tisícové úspory na vytápění. Na co byste neměli zapomenout při realizaci střechy?

Výklopná vrata

Třetí variantou jsou výklopná vrata. V jejich případě je nutné počítat s tím, že se při manipulaci vytáčejí před samotnou garáž, takže před ní musí být dostatek volného prostranství, aby například při otevírání nezasahovala do chodníku či silnice, což by ohrožovalo účastníky silničního provozu.

Posuvná vrata

Poměrně moderní záležitostí jsou posuvná vrata. Mají solidní tepelně izolační vlastnosti, přičemž při pohybu nezabírají žádné místo mimo objekt.

Dvoukřídlá vrata

Vlastníte-li hodně prostornou garáž, případně jen chcete nějaké netradiční řešení, zvolte dvoukřídlá vrata. Ta jsou používaná spíše v komerčních objektech, různých skladech, halách apod.

Ať už zvolíte jakékoliv řešení, vždy se obraťte na zkušenou firmu, jež vám je nejen prodá, ale zároveň zajistí jejich montáž, servis a opravy. Zajímavou nabídku naleznete třeba na webových stránkách montujeme-vrata.cz, kde se rovněž dozvíte detailnější informace o jednotlivých typech výše uvedených garážových vrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *