Jak na osvětlení kuchyně

Kuchyň je prostor pro každého trochu jiný. Někdo má kuchyň od zbytku prostoru oddělenou, další ji má spojenou s obývacím pokojem. Někdo v kuchyni pouze vaří, další zde má i jídelní kout, nebo barový pultík s několika židlemi, kam si přisedne třeba zakousnout něco malého po ránu. Každá kuchyň je jiná a je třeba jí přizpůsobit nejen nábytek, ale také osvětlení. To je důležitým prvkem každého interiéru, kuchyň nevyjímaje.

Jaká svítidla by v kuchyni určitě neměla chybět

Zamyslete se nad tím, kde potřebujete mít světlo. Rozhodně nesmí chybět centrální osvětlení na stropě a nad kuchyňskou linkou je taktéž samozřejmostí. Nejčastěji zde můžete vidět LED pásky a spodní straně horních kuchyňských skříněk, často jsou k vidění také bodovky či nejrůznější světelné lišty. Možná si říkáte, na co vám bude centrální svítidlo, když máte LED pásek nad linkou? Věřte, že pro vaše oči bude mnohem příjemnější, budete-li svítit i centrálním lustrem, nebudete se potom dívat do světla.

Přečtěte si:  Jakou vybrat digestoř?

V kuchyních s jídelním koutem či barovým pultem jsou výhodná také závěsná svítidla. Někde stačí jedno, jinde můžete použít svítidel několik, abyste dosáhli požadovaného množství světla. Většina svítidel se dnes vyrábí s LED světelnými zdroji, proto není takový problém vybrat vhodnou teplotu barvy u jednotlivých svítidel. Při práci na kuchyňské lince je lepší mít denní či studenou bílou. Naopak u jídelního stolu bude pro posezení příjemnější teplá bílá. Ideální je, pokud lze u svítidla přepínat druh světla, díky tomu si ho vždy nastavíte přesně tak, jak potřebujete. Pro posezení s rodinou a přáteli na teplou bílou, při psaní domácích úkolů ho dětem přepněte na studenou bílou. Velký výběr svítidel a profesionální poradenství při výběru osvětlení vám poskytne Aulix.cz. Navštivte světelné studio či nakupte v internetovém obchodu.

Kitchen Dark Cabinets Dark Cabinetry - AddiGibson / Pixabay
V kuchyních s jídelním koutem či barovým pultem jsou výhodná také závěsná svítidla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *