Jak snadno vyčistit troubu aneb čistá trouba snadno a rychle

Potřebujete snadno a rychle vyčistit troubu, ale nechce se vám na každou skvrnku hned používat agresivní saponáty a čisticí prostředky? Vyzkoušejte osvědčené triky se surovinami, které máte běžně doma!

Mastnota nemá šanci

Jistě jste se častokrát setkali s mastnotou usazenou na stěnách jak horkovzdušné trouby, tak mikrovlnné. Zbavte se jí rychle a bez námahy, stačí obyčejný citron! Do misky s vodou vložte plátky citronu, nebo nakapejte citronovou šťávu a vložte do trouby. V případě horkovzdušné trouby ohřívejte, dokud se nevytvoří dostatek páry.

Mikrovlnná trouba by měla být zapnutá po dobu 5 minut na plný výkon. Misku opatrně vyjměte. Pozor! V mikrovlnné troubě ji nechte chvilku „uklidnit“, jinak může voda vystříknout a opařit vás. Potom již stačí jen vytřít troubu suchou houbičkou. Mastnota zmizí a zůstává jen příjemná vůně citrusů.

Přečtěte si:  Je váš domov dobře zabezpečený proti vykradení?
Kitchen Oven Pot Cooking Stove - mgattorna / Pixabay
mgattorna / Pixabay

Sůl nad zlato

Překypělo vám těsto bábovky a připeklo se na dně trouby? Okamžitě posypte znečištěné místo solí a bábovku v klidu dopečte. Počkejte, až trouba vystydne a nečistotu odstraňte hrubým kartáčkem a setřete vlhkým hadříkem. Připálenina půjde dolů velmi jednoduše a trouba bude opět zářit čistotou.

Ocet zatočí se zápachem

Při tepelné úpravě výrazně aromatických pokrmů někdy zůstává v troubě nepříjemný zápach. Základem je nechat troubu dobře vyvětrat. Pachů se ale velmi rychle zbavíte, když ji vymyjete roztokem octa a vody. Ocet neutralizuje pachy a funguje i jako dezinfekce.

Pryč s připečenými zbytky jídel

Obzvlášť mikrovlnné trouby jsou často znečištěny kousky připečených pokrmů. Jídlo totiž může při mikrovlnné úpravě „prskat“. V tomto případě vsaďte na jedlou sodu. Smíchejte ji s kapkou vody, nebo citronové šťávy a vytvořte tak hustou kašičku. S tou odstraníte každou nečistotu, ale citlivý povrch mikrovlnky nepoškodíte.

Kitchen Cabinets Oven Range Decor - mgattorna / Pixabay
mgattorna / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *