Jakou vybrat digestoř?

Na rozdíl od minulosti je dnes na trhu již široký výběr digestoří, které vás uchvátí nejen svým výkonem, ale i vyvedeným stylovým designem. Stanou se tak pro vás nejen výkonným pomocníkem při vaření, ale esteticky doplní vaši kuchyni k dokonalosti.

Vybírat můžete z digestoří s filtrem, nebo s odtahem

Digestoř s odtahem vám poskytne vyšší účinnost, neboť se v ní díky vnějšímu vývodu vzduch čistí efektivněji. Oproti tomu digestoře s filtrem neboli filtrační odsavače vnější vývod nepotřebují a můžete je tak instalovat v kterémkoli místě v kuchyni. Tyto odsavače nasávají pachy a výpary, vycházející z varné desky při vaření. Tyto výpary se následně čistí pomocí série několika filtrů a poté se původně nasátý, nyní již vyčištěný vzduch vrací zpět do prostoru v okolí digestoře. V tomto typu digestoří jsou k dispozici uhlíkové nebo tukové filtry.

Přečtěte si:  Jak na osvětlení kuchyně

Uhlíkový filtr musíte po určité době vyměnit (přibližně po 3 až 4 měsících), tukový postačí umýt, například v myčce. Mnoho digestoří je navíc vybaveno automatickým ukazatelem potřeby výměny filtru, který se vám ohledně nutnosti údržby sám připomene.

Jestliže vám dříve vadila hlučnost digestoří, nové modely využívají pokročilé moderní technologie, které zajistí tichý chod. Mezi tyto technologie patří například technologie Deep Silence nebo Perimetr, která odsává páry z vaření po obvodu digestoře.

Nezapomeňte na osvětlení

Další důležitou věcí, na kterou byste při výběru digestoře neměli zapomenout, je kvalitní a dostatečné osvětlení. Na tomto poli jsou vítězi zřejmě LED diody, které jsou účinné, dobře osvětlí celou varnou plochu, nevytvářejí stíny, jsou energeticky úsporné a mají mnohonásobně delší životnost, než klasické žárovky. Alternativou mohou být potom žárovky halogenové.

Vybírat novou digestoř, která bude splňovat vaše požadavky a zároveň se vám bude i líbit, můžete například z digestoří WhirlpoolBauknecht či Hotpoint.

Kitchen Hood Nutrition Cooking - LiudmilaB / Pixabay
LiudmilaB / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *