Jakou vybrat digestoř?

Na rozdíl od minulosti je dnes na trhu již široký výběr digestoří, které vás uchvátí nejen svým výkonem, ale i vyvedeným stylovým designem. Stanou se tak pro vás nejen výkonným pomocníkem při vaření, ale esteticky doplní vaši kuchyni k dokonalosti.

Vybírat můžete z digestoří s filtrem, nebo s odtahem

Digestoř s odtahem vám poskytne vyšší účinnost, neboť se v ní díky vnějšímu vývodu vzduch čistí efektivněji. Oproti tomu digestoře s filtrem neboli filtrační odsavače vnější vývod nepotřebují a můžete je tak instalovat v kterémkoli místě v kuchyni. Tyto odsavače nasávají pachy a výpary, vycházející z varné desky při vaření. Tyto výpary se následně čistí pomocí série několika filtrů a poté se původně nasátý, nyní již vyčištěný vzduch vrací zpět do prostoru v okolí digestoře. V tomto typu digestoří jsou k dispozici uhlíkové nebo tukové filtry.

Uhlíkový filtr musíte po určité době vyměnit (přibližně po 3 až 4 měsících), tukový postačí umýt, například v myčce. Mnoho digestoří je navíc vybaveno automatickým ukazatelem potřeby výměny filtru, který se vám ohledně nutnosti údržby sám připomene.

Přečtěte si:  Jak snadno vyčistit troubu aneb čistá trouba snadno a rychle

Jestliže vám dříve vadila hlučnost digestoří, nové modely využívají pokročilé moderní technologie, které zajistí tichý chod. Mezi tyto technologie patří například technologie Deep Silence nebo Perimetr, která odsává páry z vaření po obvodu digestoře.

Nezapomeňte na osvětlení

Další důležitou věcí, na kterou byste při výběru digestoře neměli zapomenout, je kvalitní a dostatečné osvětlení. Na tomto poli jsou vítězi zřejmě LED diody, které jsou účinné, dobře osvětlí celou varnou plochu, nevytvářejí stíny, jsou energeticky úsporné a mají mnohonásobně delší životnost, než klasické žárovky. Alternativou mohou být potom žárovky halogenové.

Vybírat novou digestoř, která bude splňovat vaše požadavky a zároveň se vám bude i líbit, můžete například z digestoří WhirlpoolBauknecht či Hotpoint.

Kitchen Hood Nutrition Cooking - LiudmilaB / Pixabay
LiudmilaB / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *