Rekuperace dokáže výrazně zkvalitnit vzduch uvnitř domu či bytu. Jaké další výhody vám dokáže nabídnout?

Rekuperace se těší v českých domácnostech velké oblibě, a to nejen díky tomu, že jsou dokážou účinně filtrovat vzduch, ale i proto, že jsou schopné ušetřit velkou část nákladů na vytápění. Pokud také chcete snížit energetickou náročnost svého domu, určitě byste měli popřemýšlet nad investicí do rekuperace, která vám dokáže nabídnout celou řadu výhod a benefitů.

Jednoduché a vysoce účinné čištění vzduchu

Pokud hledáte opravdu efektivní způsob čištění vzduchu, měli byste zvážit investici do rekuperace vzduchu do bytu či domu. Ve zkratce se jedná o jednoduché zařízení, s jehož pomocí je možné čistit vzduch po celý den, a zároveň šetřit i náklady na vytápění interiéru.

Princip je přitom velmi jednoduchý – rekuperace funguje tak, že vyměňuje vzduch z interiéru za čerství a zároveň ho i čistí. Během tohoto procesu je navíc možné přenášet teplotu a vlhkost odváděného vzduchu na přiváděný vzduch.

Přečtěte si:  Elektřina vs. plyn: Čím se dnes vyplatí topit?

Všechny rekuperace do domu a bytu jsou schopné vyfiltrovat většinu nechtěných látek, které mohou mít dlouhodobý negativní vliv na vaše zdraví. Zbavit se tak můžete bakterií, plísní a alergenů – těch je možné vyfiltrovat až 99 %.

S rekuperací můžete ušetřit až 40 % nákladů na vytápění

Jak již bylo zmíněno, rekuperace jsou schopné předávat teplo z odváděného vzduchu na ten přiváděný do interiéru, čímž dokážou ušetřit až 40 % nákladů na vytápění v průběhu roku. Nejznámější jsou především rekuperace Zehnder a Aldes, které se řadí mezi nejvýznamnější výrobce těchto zařízení.

Běžně takové rekuperace do bytu a domu dokážou odvětrávat i těkavé látky, radon či filtrovat pyly – to ocení zejména silní alergici. Spolu s nimi však rekuperace ocení i hospodyňky, které nebudou muset tak často uklízet – opravdu kvalitní zařízení jsou totiž schopná odfiltrovat většinu prachu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *