Výhody bambusu v interiéru vás překvapí

Návrat k přírodním trendům je v poslední době velmi oblíbený. A nepřekvapí, že v jejich čele stojí právě dřevo a bambus. A to i tam, kde bychom je nečekali – například v případě rolet a žaluzií. Zajímá vás, které z nich jsou lepší a co vám v interiéru nabídnou?

Dřevo vypadá na první pohled opravdu úžasně, ovšem ani bambus za ním v tomto ohledu nijak nezaostává. A navíc má jednu velkou výhodu – je lehčí a pružnější, takže se hodí opravdu kamkoliv.

Doplňky z bambusu odolají i nepříznivým vlivům prostředí

Je to přesně tak. Už od přírody jsou totiž netečné vůči vodě – téměř ji do sebe nenatahují, takže pokud je umístíte do dobře větraného prostředí (to platí zejména pro rolety), nemusíte se obávat jejich prohýbání ani vzniku plísní nebo černání. Uplatní se tedy i v kuchyni nebo v koupelně, kde by si dřevěné doplňky ani neškrtly.

Přečtěte si:  Žádná sériová výroba. Osobitý nábytek rozzáří každou domácnost
Bamboo Trees Branches Bamboo Forest  - fietzfotos / Pixabay
fietzfotos / Pixabay

Jejich hlavním tajemstvím je křemík – ten totiž tvoří značnou část struktury bambusových stvolů a právě díky němu jsou tak odolné a pevné (koneckonců, stačí si vzpomenout na asijská bojová umění, používající pro trénink právě tyče z bambusu). Křemík však zároveň nijak nebrání pružnosti, takže se výrobky z bambusu hned tak nezlomí ani nepoškodí.

Bambus není jenom hnědý…

Na světě existují desítky odrůd této nevšední rostliny, z nichž mnohé se vyznačují opravdu rychlým růstem. I proto je tento materiál tak levný. Ovšem potěší vás i pestrou paletou barev, k mání jsou nejrůznější odstíny hnědé, zelené a najdou se dokonce kousky i dočervena. A to vše bez použití jakýchkoliv nátěrů.

Bambus vás zkrátka svou variabilností dokáže opravdu překvapit. A oproti zmíněnému dřevu je také mnohem levnější. Pokud tedy chcete k sobě domů přinést kousek přírody, máte k tomu díky této jedinečné rostlině skvělou příležitost. Stačí si vybrat z široké nabídky produktů na našem trhu.

Soap Bubble Bubble Plants Leaves  - keziaschen / Pixabay
Výhody bambusu v interiéru vás překvapí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *