Opravdu designový interiér by měl ladit ve všech detailech. Na co byste si při jeho navrhování měli dát pozor?

Navržení opravdu designového interiéru může být někdy opravdu náročné, a to zejména v případech, kdy máte omezené zdroje a žádné zkušenosti. Dobrou zprávou však je, že pro vytvoření opravdu vyladěného interiéru nepotřebujete několik let praxe jako špičkoví designéři. Stačí, když se budete řídit alespoň základními pravidly a uvidíte, že výsledek bude stát za to.

Zaměřte se na vhodné kombinace jednotlivých prvků

Interiér by měl v první řade ladit, díky čemuž se uvnitř něj budete cítit pohodlně a bezpečně. Právě proto je třeba věnovat pozornost i úplným detailům, které překvapivě dokážou při špatné kombinaci narušit jinak celistvý design. Na úplném začátku se vyplatí zaměřit na to, aby spolu ladil nábytek, podlaha, a i prvky, jako jsou dveře a okenní parapety.

V žádném případě není nutné držet se pouze jednoho motivu, ale naopak se vyplatí snažit ladit veškeré části do stejných odstínů. Pokud tedy máte veškerý nábytek v přírodních odstínech, měli byste v nich vybírat i interiérové dveře – vsadit můžete například na interiérové dveře Hörmann, které jsou vyráběny v široké škále odstínů. Vybírat přitom lze nejen hladký dekor, ale i přírodnější či rovnou dýhové motivy.

Přečtěte si:  Hlavní důvody pro pořízení tepelného čerpadla

Záležet si dejte i na výběru podlahy a jejího motivu

Pro design je samozřejmě důležitý i vzhled podlahy, která se řadí mezi jedny z nejdůležitějších prvků. V tomto případě byste měli dbát nejen na motiv, ale i kvalitu, kterou oceníte zejména v budoucnu. Od kvality se totiž odvíjí i životnost podlahy, kdy tu nejvyšší nabízí hlavně vinylové podlahy, které jsou vyráběny ve stovkách různých motivů a designů. Pokud si chcete ověřit, že bude vámi vybraná podlaha opravdu vypadat tak, jak prodejce slibuje, je nejlepší navštívit podlahové studio – to nabízí například podlahy České Budějovice, kde si můžete podlahu prohlédnout a vyzkoušet na vlastní kůži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *