Sanace plochých střech, rychle a bez přerušení provozu

V posledních dvou dekádách můžeme sledovat výrazný nárůst výstavby samonosných ocelových hal, jako logistických areálů, skladů, nebo výrobních komplexů.

Tyto typy staveb mají zpravidla plochou střešní konstrukci, která je řešena jako sendvičová, vyplněna izolací a hydroizolační folií. Bohužel, technologie ploché střechy často není vyřešena správně a po několika letech se začnou projevovat chyby, vzniklé při realizaci stavby.

Kromě statických problémů stropní konstrukce, jsou častým problémem kaluže vody, vzniklé špatným odtokem z bezespádých úžlabí. Příčinou vnikající vody jsou také prohlubně v izolaci, způsobené nedostatečně pevným podkladem, nebo defekty ve spojích hydroizolace.

Vyvarujte se chyb, které způsobí poškození střechy

Dalším výrazným problémem je poškození střech vlivem silného větru. Kovová krycí vrstva konstrukce střechy je uchycena nedostatečným počtem kotev, ve snaze snížit náklady na instalaci. Neustálým namáháním nárazy větru a únavou materiálu je tato vrstva postupně vytrhávána, až nakonec odlétne úplně.

Přečtěte si:  Stavbu domu na klíč nesmíte uspěchat. Zaměřte se na maximální kvalitu a poctivost každého detailu

Všechny tyto problémy mají společného jmenovatele. Mnoho zákazníků totiž ve snaze ušetřit, naletí nabídkám nezkušených firem a technické problémy se projeví až po několika letech užívání, kdy už nelze uplatnit reklamaci stavby. V takovém případě je potřeba uvažovat nad kvalitní sanací stávající střechy.

Sanace střechy za stálého provozu haly

Oblouková střecha Legato je prvkem, který lze instalovat nad stávající plochou střechu a to i za nepřerušeného provozu haly. Původní střešní krytinu zpravidla není nutné odstranit a díky lehké váze střechy Legato, není budova staticky přetížena.

Samonosný oblouk

Samonosný oblouk je zhotoven z jednovrstvého, nebo dvouvrstvého a zatepleného trapézového plechu. Celkové rozpětí dosahuje až 20 m a kombinací několika oblouků je samozřejmě možné zakrýt i plochy větší. Střecha Legato je vhodná nejen pro sanace stávajících objektů.

Své využití najde i u nových ocelových hal, jako přístřešek pro parkovací stání, nebo zastřešení tribun. Obloukovou střechu je možné doplnit o prosvětlovací pásystřešní okna, nebo komínové vývody a systém odvětrávání. Pokud si nejste jisti, jestli je oblouková střecha Legato vhodná právě pro váš objekt, zeptejte se profesionálů a nechte si zdarma vypracovat nezávazný projekt.

Architecture Roof Flat Roof  - SatyaPrem / Pixabay
Sanace plochých střech, rychle a bez přerušení provozu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *