Ne všechny instalatérské práce musí dělat odborník

Zatímco za minulého režimu každý musel umět všechno, dnes se zdá, že je na každou drobnost potřeba volat odborníky. Nemusí tomu tak ale být vždy.

Je jasné, že na některé věci laik stačit nemůže, avšak jiné drobné a méně náročné úkony doma určitě zvládne každý. Dobrými příklady jsou malování, přibíjení hřebíků či jednodušší instalatérské práce.

Složitější úkony je lepší přenechat odborníkům

Existují práce, které se bez odborníků provést nedají. Mezi takové patří kupříkladu čištění kanalizace, případně dokonce její oprava.

V takovém případě je totiž potřeba udělat důkladnou revizi, kvůli níž se už dnes neleze nikam do stok, ale využívají se moderní kamery. Ty se vzhledem ke své malé velikosti dokáží protáhnout skutečně všude a díky tomu objevit případné potíže přímo v kanalizačním potrubí.

Podle nálezu se pak začne s čištěním nebo opravou. Někdy je možné vše zvládnout bez větších cavyků, jindy se musí měnit části potrubí, a to se většinou neobejde bez výkopových prací.

Přečtěte si:  Praktický průvodce nákupem koupelnového nábytku

Někdy stačí drát

Proti tomu je třeba ucpaný záchod maličkost. Ne každý se s tímto problémem však umí náležitě vypořádat. A přitom se nejedná o nic složitého. Vždy je dobré mít k dispozici něco, čím se dají usazeniny mechanicky posunout. Ideální je použít tvrdý drát, případně je možné prošťouchnout špunt pomocí ruky.

Ne vždy se ovšem tak tento druh problému vyřeší. V takových případech není potřeba klesat na mysli. Stačí zaběhnout do obchodu pro hydroxid sodný, známý více jako „krtek“. Ten stačí nasypat do záchodu, chvíli počkat a následně zalít vařící vodou.

Reakce bývá poměrně bouřlivá, takže se doporučuje držet se od mísy dál. Ideální je při zalévání vodou použít ochranné rukavice. Člověk totiž nikdy neví, co na něj může vyprsknout.

Obdobným způsobem je možné vyřešit také čištění odpadu v koupelně, případně v kuchyni. I v tomto případě je zásadní dbát na bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *