Přelivový bazén na zahradu – jaké jsou jeho výhody?

Přelivový bazén patří mezi nejdekorativnější typy, které si můžete na zahradu pořídit. Právě díky němu bude vaše zahrada a spolu s ní i samotný dům ještě krásnější. A co víc, oplývá také mnoha praktickými prvky.

Jde nejčastěji o plastový bazén, v němž hladina vody dosahuje až do úrovně okraje bazénu. Vypadá to velmi efektivně, a navíc z vody můžete vidět bez jakékoliv překážky nádherné okolí svého koupacího místa.

Rozlití vody na zahradu se nemusíte bát

I když to vypadá, že jde o řešení velmi nepraktické, není tomu tak. Každý přelivový bazén má zabudován ve svém okraji  výkonný přepadový systém, jež velmi účinně odvádí vodu z bazénu a zároveň ji filtruje.

Ale ve hře nejsou jenom estetické výhody.  Jelikož je voda v jedné rovině a nenaráží na žádný okraj bazénu, méně se vlní a na hladině se také neusazují žádné nečistoty ani mastnota, což je z hlediska hygieny vody jednoznačně příznivější. A jak vlastně takové řešení na zahradě vypadá?

Přečtěte si:  Čistička odpadních vod: 5 důvodů, proč se do ní vyplatí investovat

Co potřebujete k vybudování přelivového bazénu

Pro toto sofistikované řešení je třeba vybudovat tzv. vyrovnávací nádrž. Tedy místo, do něhož je odváděna přebytečná voda vytékající z bazénu. Vše je postaveno na šikovném systému cirkulace vody, díky němuž se do bazénu vrací výhradně čistá voda „prohnaná“ přes pískový filtr. A chybět by nemělo ani automatické ovládání hladiny.

Pokud totiž není správně navržen a realizován okraj bazénu, nebude vám sloužit tak dobře, jak si nejspíš představujete. Mohou se v něm totiž nacházet „hluchá“ místa, kde voda správně neproudí. A to je samozřejmě špatně, protože tento proces usnadňuje kontaminaci a tvorbu řas. Pokud však svěříte realizaci odborníkům z firmy ALBIXON, pak se ničeho podobného obávat nemusíte. Více se dozvíte na stránkách Albixon.cz. Neváhejte, ideální čas pro výstavbu bazénu je právě teď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *