Stínící plachty na plot jsou skvělými pomocníky – jak je upevnit

Chcete odfiltrovat hluk z ulice, ochránit se před prašností polní cesty nebo si jednoduše zajistit na zahradě trochu toho soukromí? Není třeba stavět bytelné ploty a utrácet desítky tisíc. Pro začátek vám skvěle pomohou stínící plachty.

Aby však na plotech řádně držely, musíte je pořádně vybrat. Jestliže to neuděláte, nebude vám vaše nová hnědá nebo třeba zelená síť na plot sloužit zdaleka tak dobře, jak byste si nejspíš představovali. A na co se tedy zaměřit?

Proč si nepořídit síť z nejlevnějšího materiálu

Teoreticky bychom mohli na zastínění zahrady použít materiál a gramáží pod 180 g / m2. Ovšem je třeba počítat s tím, že jde o méně pevný materiál, který se bohužel snadněji trhá a tudíž i méně vydrží. Slabší plachty proto musí být obvykle při realizaci vyztuženy, aby vydržely neodmyslitelné namáhání a nápor počasí.

Přečtěte si:  Měřidla - nezastupitelný pomocník v moderních technologiích

Důležité je to zejména v místech ukotvení (tedy u upevňovacích ok), a také v místech připevnění k samotnému plotu. A pokud započítáme tyto nezbytné vícepráce, zjistíme, že jsou spojeny s tak vysokými dodatečnými náklady, že stínící sítě  vyrobené ze slabšího materiálu by nakonec v žádném případě nebyly levnější, než ona doporučovaná gramáž nad 180 g / m2. Šetřit na nesprávném místě se tedy rozhodně nevyplatí.

Aby plachta správně fungovala

Nezbytným prvkem správné funkčnosti každé stínící plachty je také správná instalace. A jak natáhnout stínící síť na plot, aby byla po všech stránkách usazena správně? Vybírejte ty, které jsou kromě instalačních ok osazeny i pevnými silonovými šňůrami.

Ty vaši novou ochranu pevně udrží na místě a neublíží jim ani silný vítr nebo jiné rozmary počasí. Takto upevněná síť se neuvolní ani neshrne, takže vás vždy dokonale ochrání. A kde si ji pořídit? Vyzkoušejte osvědčeného českého výrobce stínících tkanin a plachet – firmu Štěpáník na stránkách Peplachty.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *