Malířská stříkací pistole – vymalujte si byt svépomocí rychle a bez námahy

Vymalování bytu patří mezi jedny z nejméně oblíbených činností, které se bohužel nikdo jen tak nevyhne. Naštěstí se však technologie spojené s malířstvím pokojů zmodernizovaly, díky čemuž kromě klasického válečku můžete využít i stříkací pistoli. S její pomocí pokoj či celý byt vymalujete i během jednoho dne, a to bez zbytečné námahy. Proto jsme pro vás sepsali krátkého průvodce, jak postupovat při malování pokoje pomocí malířské pistole.

Nepodceňte přípravu pokoje

Pokud se rozhodnete pokoj vymalovat svépomocí, neměli byste v žádném případě podcenit přípravu místností, kde budete stěny malovat. Vyneste nábytek, nebo jej alespoň přesuňte do středu místnosti a pečlivě jej zakryjte fólií. Stejně tak zakryjte všechny další předměty v místnosti, které by mohly být postříkány barvou.

Pokud se jedná o velké plochy, použijte pro zakrytí lepící pásku a speciální plachty, které najdete například v prodejnách s nářadím. Pusťte se i do přípravy podkladu, kdy je třeba přebrousit stávající nátěr a případně upravit veškeré nerovnosti. Nezapomeňte také na výběr správného nářadí. V tomto případě by ve vaší výbavě neměla chybět malířská stříkací pistole, s jejímž výběrem vám mohou pomoci například na e-shopu Betafiniš.cz.

Přečtěte si:  Rekonstrukce obývacího pokoje – jak na výběr kvalitní podlahy, která vám vydrží desítky let?

Pusťte se do stříkání barvy

Když máte vše připraveno, můžete začít s nanášením barvy. Velmi záleží na tom, jaký typ pistole v danou chvíli používáte. Klasická pistole nemusí být tak přesná, přičemž nízkotlaká stříkací pistole nabízí přesnost a větší úsporu barvy. Před samotným malováním je důležité vyplnit pistoli barvou.

Pokud používáte stříkací pistoli poprvé, doporučujeme nejprve vyzkoušet stříkání na kuse kartonu či plátna. Po nastříkání celé plochy se postupně přibližujte k horní části stěny. Dejte si pozor především na správnou vzdálenost pistole od stěny a úhel stříkání barvy – vyhnete se nechtěným skvrnám či stékající barvě. V případě, že si nevíte rady, jak postupovat, může vám radu poskytnout profesionální malíř pokojů, nebo již zmíněný obchod Betafiniš.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *