Přenosné parkovací oprávnění pro modré zóny – jak přesně funguje?

Pokud žijete nebo pracujete v Praze a vlastníte automobil, určitě se často potýkáte s problémy ohledně parkování. Najít parkovací místo v našem hlavním městě může být někdy pořádný oříšek, a to zejména v oblastech s omezeným stáním. Naštěstí vše můžete snadno vyřešit zakoupením přenosného parkovacího oprávnění pro modré zóny, které vydávají jednotlivé městské části.

Ušetřete čas parkováním v modré zóně

Jestliže pravidelně hledáte Praha 4 parkování, pravděpodobně nebudete moc úspěšní. Větší štěstí budete mít v takzvaných modrých zónách, k jejichž využití je však nutné vlastnit parkovací oprávnění. S jeho pomocí můžete parkovat v dané oblasti bez časového omezení.

Aktuálnost daného oprávnění může kontrolovat nejen Policie ČR, ale i společnost ELTODO, a.s. V případě, že vlastníte více vozidel, bude pro vás výhodnější využít přenosné parkovací oprávnění pro modré zóny. S ním můžete jednoduše měnit SPZ vozidel, a přitom stále využívat stejné oprávnění.

Přečtěte si:  Jak zařídit zádveří/předsíň v rodinném domě?

Začněte využívat přenosné parkovací oprávnění

Pokud vlastníte přenosné parkovací oprávnění pro modré zóny, můžete ho využít pro jakýkoliv automobil. Převod však musíte provést sami, a to pomocí aplikace Parkingcard.cz. V aplikaci jednoduše vyberete městskou část, pro kterou chcete parkovací oprávnění převést, a poté vyplnit požadované údaje. Po platbě je oprávnění ihned přeneseno na zadanou SPZ a můžete v klidu parkovat ve zvolené zóně. Přenos je dostupný pro parkovací zóny v:

  • Praha 1,
  • Praha 2,
  • Praha 3,
  • Praha 4,
  • Praha 5,
  • Praha 7,
  • Praha 8.

Pokud se tedy rozhodnete se svým novým vozem využít Praha 8 parkování, můžete parkovací oprávnění přenést během pár minut a bez problémů zaparkovat v modré zóně. Vše navíc probíhá zcela online, díky čemuž nemusíte vyčkávat na vydání žádné karty ani papírového oprávnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *