Přenosné parkovací oprávnění pro modré zóny – jak přesně funguje?

Pokud žijete nebo pracujete v Praze a vlastníte automobil, určitě se často potýkáte s problémy ohledně parkování. Najít parkovací místo v našem hlavním městě může být někdy pořádný oříšek, a to zejména v oblastech s omezeným stáním. Naštěstí vše můžete snadno vyřešit zakoupením přenosného parkovacího oprávnění pro modré zóny, které vydávají jednotlivé městské části.

Ušetřete čas parkováním v modré zóně

Jestliže pravidelně hledáte Praha 4 parkování, pravděpodobně nebudete moc úspěšní. Větší štěstí budete mít v takzvaných modrých zónách, k jejichž využití je však nutné vlastnit parkovací oprávnění. S jeho pomocí můžete parkovat v dané oblasti bez časového omezení.

Aktuálnost daného oprávnění může kontrolovat nejen Policie ČR, ale i společnost ELTODO, a.s. V případě, že vlastníte více vozidel, bude pro vás výhodnější využít přenosné parkovací oprávnění pro modré zóny. S ním můžete jednoduše měnit SPZ vozidel, a přitom stále využívat stejné oprávnění.

Přečtěte si:  Žádná sériová výroba. Osobitý nábytek rozzáří každou domácnost

Začněte využívat přenosné parkovací oprávnění

Pokud vlastníte přenosné parkovací oprávnění pro modré zóny, můžete ho využít pro jakýkoliv automobil. Převod však musíte provést sami, a to pomocí aplikace Parkingcard.cz. V aplikaci jednoduše vyberete městskou část, pro kterou chcete parkovací oprávnění převést, a poté vyplnit požadované údaje. Po platbě je oprávnění ihned přeneseno na zadanou SPZ a můžete v klidu parkovat ve zvolené zóně. Přenos je dostupný pro parkovací zóny v:

  • Praha 1,
  • Praha 2,
  • Praha 3,
  • Praha 4,
  • Praha 5,
  • Praha 7,
  • Praha 8.

Pokud se tedy rozhodnete se svým novým vozem využít Praha 8 parkování, můžete parkovací oprávnění přenést během pár minut a bez problémů zaparkovat v modré zóně. Vše navíc probíhá zcela online, díky čemuž nemusíte vyčkávat na vydání žádné karty ani papírového oprávnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *