Vyšívání pro muže – vyjádřete svou kreativitu netradičně

Vyšívání bylo dlouhou dobu považováno za typicky ženský koníček. Nicméně, v poslední době začíná objevovat kouzlo tohoto uměleckého řemesla stále více mužů. Vyšívání může totiž být nejen zábavným koníčkem, ale také skvělým způsobem, jak mohou moderní muži vyjádřit svou kreativitu a získat nové dovednosti.

Jak začít s vyšíváním

Pokud se rozhodnete začít s vyšíváním, vyberte si projekt, který vám bude vyhovovat. Doporučujeme pro začátek vybrat něco jednoduchého, co nebudete mít problém dokončit. Ideální jsou pro tento účel vyšívací sady, které obsahují všechny nástroje a materiály, které pro vyšívání potřebujete. Základem je vyšívací mřížka, na které je předtištěn obrázek, který pak stačí jen vyšít přiloženou barevnou přízí.

Proč by muži měli vyšívat?

Vyšívání je skvělým způsobem, jak se uvolnit a relaxovat. Pokud se cítíte stresovaní nebo úzkostliví, vyšívání může být pro vás skvělou terapeutickou aktivitou. Vyšívání vám pomůže uvolnit mysl, zlepšit náladu a zbavit se stresu z vašeho náročného povolání.

Alternativou k vyšívání může být drhání z padákové šňůry

Přestože se dokáže naučit vyšívat každý, pro některé muže může být ovládání malé jehly a pečlivé tvoření stehů ze začátku obtížnější. V takovém případě můžete zkusit něco jiného, například drhání z padákové šňůry technikou macramé. Návodů, jak na to, je na internetu ve formě obrázků či videa nepřeberné množství. Není na tom nic složitého, zvládnete to i v případě, že si s jemnou motorikou příliš nerozumíte. K drhání nepotřebujete nic jiného, než klubko padákové šňůry. Vytváření jednotlivých uzlů je pro muže hračkou a výsledkem mohou být originální módní doplňky, například náramky či přívěšky. Během drhání se skvěle uklidníte a zbavíte stresu, a navíc jej můžete provozovat téměř kdekoli.

sewing kit, thread, scissors
Vyšívání pro muže – vyjádřete svou kreativitu netradičně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *