Zlato je jistotou – jak za něj neutratit zbytečně moc?

Zlato je perfektní komoditou, která nám pomůže uchovat hodnotu našich peněz i v časech té největší krize. A tuto roli zastává už mnoho staletí, protože i když občas jeho cena klesne, v dlouhodobém horizontu se vždy tento pokles velmi rychle vyrovná.

Zlata je mnoho, není však české

Nabídka zlatých slitků na našem trhu je velmi široká. A to i přes to, že aktuálně žádná česká mincovna zlaté slitky nevyrábí. Ty tam jsou časy Karla IV., kdy se zlato těžilo v Jílovém u Prahy a mince, které kolovaly po českých zemích, pocházely právě z něj.

Dnes je možné vsadit na slitky zejména ze švýcarských a německých rafinerií. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna, která je naší mentalitě přece jen o něco bližší. Pokud tedy chcete tak trochu vsadit na patriotismus, můžete podpořit právě naše bývalé východní bratry.

Přečtěte si:  Investiční zlato - bezpečný přístav pro vaše finance

Bezpečná komodita pro všechny časy

Praktické investiční zlato je mnohými lidmi vnímáno jako po všech stránkách stabilní a bezpečná komodita. Je to proto, že si zachovává svou hodnotu i ve chvíli, kdy začnou okolními světovými trhy zmítat jakékoli problémy. Nezáleží na tom, jak špatná je situace v ekonomice nebo na kapitálových trzích.

Jak nám ukazuje historická zkušenost, je zlato stále perfektním držákem. Chcete důkaz? Stačí si uvědomit, že tento kov si obecně vždy vede lépe v časech, kdy se světová ekonomika potýkala s recesí nebo vysokou inflací. A to je potvrzený fakt.

Navíc cena zlata neustále pomalu stoupá, takže za několik let získají dnes zakoupené zlaté mince nebo slitky, opravdu značně na hodnotě. Abyste na nich však opravdu vydělali co nejvíce, vyplatí se sledovat cenu zlata a zaměřit se na výhodný nákup u férových prodejců. Osobně i on-line vám ho zprostředkuje například Zlatovna.cz. Na trhu působí už mnoho let a kromě slitků nabízí i mince a další dárkové předměty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *