Domácí pomocník jménem myčka nádobí

Úspora vody je důležitým parametrem

Mezi hlavní přednosti využívání myček nádobí patří jistě úspora času a spotřeby vody. Dnešní moderní myčky nádobí potřebují pro svoji činnost o dost méně vody, než se spotřebuje při klasickém mytí pod tekoucí vodou, úspora vody může činit až 60 % oproti klasickému mytí. Při výběru konkrétní myčky nádobí je třeba se zamyslet nad několika faktory.

Podstatná je jednak velikost rodiny či počet členů obývané domácnosti a také to, jak často se v domácnosti vaří, respektive dochází k hromadění špinavého nádobí.

Myčka je součástí vašeho domova

Na trhu jsou k dispozici myčky pro jednotlivce, páry i myčky určené rodinám. Je nutné také promyslet to, že myčka se po koupi stane nedílnou součástí kuchyně (pokud ji neumístíte jinde, avšak to se z praktických důvodů příliš nedoporučuje) a měli byste si rozvrhnout její umístění či nové kuchyňské uspořádání.

Přečtěte si:  Víme, kde zakoupíte praktické dětské kočárky
Tablets For Dishwashing Machine  - sapphir1 / Pixabay
sapphir1 / Pixabay

Výhodou je, pokud myčku pořizujete do nového bytu anebo si ji kupujete v době rekonstrukce kuchyňských prostor – můžete tak celou kuchyni navrhnout nanovo a účelně v kuchyni zakomponovat i myčku nádobí. Lze využít i vestavěné modely myček, které se však pohybují ve vyšších cenových relacích.

Co se týče ceny, tak u myček obecně platí přímá úměra ceny a kvality, kdy kvalitou rozumíme zejména úsporu vody a životnost myčky.

Za kolik?

Levnější myčky pořídíte okolo 7 – 12 000 Kč, solidní hospodárnou myčku pořídíte okolo 15 000 Kč. Pokud budete mít zájem o myčku se skutečně nadstandardními hospodárnými vlastnostmi, budete muset sáhnout po sumě blížící se i 25 tisícům korun. Jako u skoro všech domácích spotřebičů platí, že přes internet můžete stejnou myčku pořídit často levněji, než v kamenné prodejně, mnohdy se jedná o částky v řádech tisíců. Dalším důležitým faktorem je hlučnost myčky, která by neměla přesahovat 50 dB. Programové vybavení myček je mnohy velice propracované, ale pro běžný provoz v domácnosti si vystačíte i s jednodušeji vybavenou myčkou. Mezi další faktory můžeme zařadit aktivní sušení nádobí, což je velice praktické a také vhodný úložný prostor myčky.

Washing Machine Kitchen Utensils  - PhotoMIX-Company / Pixabay
PhotoMIX-Company / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *